top of page
120.jpg

12 Kasım 2023 – Pazar

Gün boyunca Akrep burcunda ve Balzamik fazda ilerleyecek olan Ay Jüpiterle, burcun yöneticisi Mars ise Uranüsle karşıt olacak. Soğukkanlılığımızı korumakta zorlanacağımız, ani ve abartılı tepkiler göstereceğimiz, tabi buna neden olacak olaylarla karşılaşacağımız bir günde olduğumuzu söyleyebiliriz.

Gün genelinde isyankarlık, dengesizlik, kontrolsüzlük, aşırılık ve hırs ön planda olacak. Sabrımızın fazlasıyla sınanacağı bugün biz sakin bir modda kalmayı başarsak bile karşımızdaki kişi sinirlerimizi fazla zorlayabilir ve bizim bile farkında olmadığımız keskin duyguların açığa çıkmasına vesile olabilir. Mümkün olduğunca trafiğe çıkmamakta, kavga, kaza ve yangınlara karşı dikkatli olmakta fayda var.

Uranüs söz konusu olduğunda bireyselden çok toplumsal alanda etki edecek olaylar gündeme gelir. Birebir biz sorun yaşamasak bile haberlerde izlediğimiz, sosyal medyada rastladığımız olaylar da sinirlerimizi bozabilir ve tepki göstermemize neden olabilir.

Muhtemel riskleri şu şekilde sıralayabiliriz; su ve toprak kaynaklı doğal afetler, zincirleme kazalar, tren ve köprü kazaları, kalabalık yerlerde aniden patlak veren kavga ve kargaşalar, halk ayaklanmaları, spor müsabakalarında yaralanmalar, maçların çok sert geçmesi, taraftarların kavga etmesi, akli dengesi bozuk kişilerin insanlara saldırması, silahlı, özellikle de bıçaklı saldırılar, cinsel saldırılar, savaş ortamlarında şiddet dozunun artması, canilik, teknolojinin kötücül kullanılması, siber saldırılar…

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page