top of page
120.jpeg

12 Ekim 2023 – Perşembe

Ay Başak burcunda ilerliyor. Güne enerjik bir modda başlayıp hızla yapılacak işlere odaklanabiliriz. Ayın Uranüsten destek alacağı gündüz saatleri sürpriz gelişmelere, aniden belirecek ama kısa sürede karar vermemizi gerektirecek fırsatlara, alım satım imkanlarına ve ilginç haberlere açık olacak.

Akşam saatlerinde ise Ay, Neptünle karşıt konumda olacak. Gündüz hayli enerjik ve tempolu bir şekilde geçerken akşam saatlerinde pilimiz bitmiş gibi hissedebiliriz. Yarı uykulu, dalgın, dikkatsiz bir halde olacağımız akşam saatlerinde yanlış anlamaya ve önyargılı davranmaya da açık olacağız.

Ay gece saatlerinde Pluto ile uyumlu açı oluşturacak ve sat 23.11 de boşluğa girecek. Enerjimizin ve dikkatimizin artacağı bu saatlerde daha kolay odaklanabiliriz. Ancak değişkenlik ve belirsizlik de artacak. Gördüğümüz, duyduğumuz, okuduğumuz her haber kesin ve göründüğü gibi olmayabilir.  

Diğer taraftan Mars 24 Kasım tarihine kadar kalacağı Akrep burcuna geçiyor. Mars bu burçta çok daha güçlü çalışacak. Kendimizi daha zinde hissedeceğimiz, enerjimizi daha dengeli kullanacağımız, daha kararlı ve daha organize davranacağımız, para kazanma ve kaynak bulma konusunda daha becerikli olacağımız bir döneme giriyoruz. Ancak bu geçiş kin ve düşmanlığın da daha organize olacağı anlamına geliyor. Şiddet ve suçlar daha karmaşık, gaddar ve planlı hale gelebilir.

 

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page