top of page
120.jpg

12 Ağustos 2023 – Cumartesi

Ayın Yengeç burcunda ilerlediği bugün ev ve aileyle ilgili konular önceliğimiz olabilir. Kendimizi nereye ait hissediyorsak ve kimin yanında güvende hissediyorsak orada olmayı tercih edebiliriz.

Gündüz saatlerinde Ayın Satürnle uyumlu ilerlemesi sorumluluk duygusunun da güçlü olacağını gösteriyor. Toplumsal gerginliklere, afetlere, stres dozumuzu yükselten olaylara açık günlerden geçiyor olsak da sorumluluk duygusu ve aileye bağlılık bizi daha sakin, daha temkinli davranmaya yöneltecek, aşırılıklardan koruyacaktır.  

Diğer taraftan Güneş ve Chiron arasında, hafta sonu boyunca etkili olacak uyumlu bir açı kesinleşiyor. Bu da hem fiziksel hem de duygusal ve ruhsal olarak şifalanmaya, toparlanmaya, güç ve özgüven kazanmaya işaret ediyor. Birtakım kayıpların telafisi gündeme gelebilir. Geçmişte bizi üzmüş, gurumuzu kırmış olaylar ve insanlarla ilgili duyduklarımız bize iyi gelebilir ya da biz birtakım yanlışlarımızı yaptığımız haksızlıkları telafi edebiliriz. Ayrıca haksızlığa uğramış, duygusal olarak zayıf düşmüş insanlara destek verebilir ve motivasyonlarını yükseltebiliriz.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page