top of page
f5.jpg

11 Aralık 2023 – Pazartesi

Ay saat 14.11 e kadar Akrep burcunda, sonrasında ise Yay burcunda ilerleyecek. Ayın Neptün ve Plütondan destek alacağı öğlen ve öncesi genel olarak sakin geçebilir. Her ne kadar Ayın boşlukta kalacağı saat 11.58 – 14.11 arası yeni bir iş veya durum başlatmak ya da önemli bir karar almak için uygun olmasa da rutin ve planlı işler açısından hayli verimli görünüyor.

 

Ay, Yay burcunda ilerleyeceği öğlen sonrasında Satürnle sert bir açı oluşturacağından günün bu bölümü biraz daha yorucu geçebilir. Önümüze engeller çıkması, işlerin ağır ilerlemesi, beklediğimiz haber, kargo ya da onayların gecikmesi, randevuların ertelenmesi, ulaşmak istediğimiz kişilere ulaşamamak, gideceğimiz yere planladığımız zamanda varamamak gibi nedenlerle hevesimiz biraz kırılabilir.

Ancak bir taraftan da Merkür ve Venüs arasında uyumlu bir açı oluşuyor. Bu da genel olarak iletişim ve ilişkilerde uyumun, anlayış ve nezaketin ön planda olacağı anlamına geliyor. Yani bizim dışımızda gelişen durumlar nedeniyle gecikmeler yaşasak da bunları tolere etmek ve karşı tarafa açıklamak kolay olacak. Ayrıca kendimizi rahatlıkla ifade edebilir, uzlaşma gerektiren durumları çözebilir, alışveriş ve pazarlıklarda avantaj elde edebiliriz. Biraz gecikmeli de olsa keyfimizi yerine getirecek haberler alabiliriz.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page