top of page
1001.jpg

10 Nisan 2024 – Çarşamba

Gün boyunca Boğa burcunda ilerleyen Ay öğlen sonrasında Mars ve Satürnden destek alacak, akşam saatlerinde Jüpiterle, gece saatlerinde is Uranüsle kavuşacak.

Öğlen öncesi sakin öğlen sonrası ise daha hareketli geçebilir. Yapılacak işler, gidilecek yerler, ailevi sorumluluklar ve gelenekler ön plana çıkarken bunlarla ilgilenmekte zorlanmayacağımızı, yani hem çalışkan hem de uyumlu bir modda olacağımızı söyleyebiliriz. Her yaş gurubundan insanla iyi anlaşabilir, insanlara karşı da sakin ve sabırlı davranabiliriz. Öğlen sonrasında Satürnün etkisiyle daha çok huzur, sorumluluk, güvende olma ve temkinli davranma isteği ön planda olacak gibi görünüyor.

 

Akşam saatlerinde ise Jüpiterin etkisiyle tam tersi daha rahat, sorumsuz, keyfine düşkün ve biraz da umursamaz bir ruh haline bürünebiliriz. Yemeye, içmeye ve eğlenceye fazla düşkün olmamız mümkün. Dolayısıyla gündüz kendimizi frenlesek de akşam saatlerinde diyetimize uymak biraz zor görünüyor. İştahımız da elimiz de fazla açılabilir.

Ayın Uranüsle kavuşum halinde olacağı gece saatleri ise daha çok toplumsal alanda yaşanacak beklenmedik gelişmelere ve krizlere açık görünüyor. Aynı saatlerde Mars ve Satürn kavuşumu da kesinleşecek. Yani iki kötücül gezegen kavuşmuş olacak. Bu kavuşum tüm dünyayı kazalara, zehirlenmelere, sahte alkol, kimyasal ürün ve yanıcı madde kaynaklı sorunlara, sudan gelecek zararlara, afet tipi olaylara ve kötücül güçlerin planlı saldırılarına açık hale getirecek. Etki 1 hafta yoğun olacak. Ancak bugünün özelinde Uranüsün de etkili olacağı gece saatleri beklenmedik son dakika gelişmelerine daha da açık görünüyor.

 

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page