top of page
14 y.jpg

10 Kasım 2023 – Cuma

Ayın Terazi burcunda ilerleyeceği bugün denge, uyum, nezaket ve adalet önemli olacak. Uyumlu ve nazik davranarak, ilişki yönetimi yaparak insanlardan destek bulabilir ve birçok işimizi bu şekilde halledebiliriz. Aksi şekilde davranırsak bugün biraz zor geçebilir, olacak işimiz yanlış tavır ve iletişim hataları yüzünden zora girebilir.

Merkür bugün 1 Aralık tarihine kadar kalacağı Yay burcuna geçiyor, geçer geçmez de Satürnle sert bir açı oluşturuyor. Merkür Yay burcundayken verimli değildir, dikkat dağınıklığı, maymun iştahlılık, disiplinsiz tavırlar, ukalalık, patavatsızlık, inançlarla ilgili konularda sabit fikirlilik getirebilir.

Merkürün Satürnle sert açılanacak olması bugün ve hafta sonu bu tip tavırların çok ters karşılanacağı, ilişkilerde soğuma, iletişimi kesme gibi tepkilere neden olacağı, hatta patavatsızlıkların hakaret olarak algılanıp dava konusu olabileceği anlamına geliyor. Yani bizim açık sözlülük, samimiyet, sempatiklik olarak gördüğümüzü karşı taraf saygısızlık olarak algılayabilir. Ayrıca iletişim, ulaşım ve ticarette aksaklıklar, ertelemeler, uçuş iptalleri, uluslararası yasak ve kota uygulamaları, basın yayında haber yasakları gündeme gelebilir. Bu açının etkisi altındayken yapılan yasal izin talepleri ve başvurularda zorluk, gecikme yaşanabilir.  

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page