top of page
10000.jpg

1 Mayıs 2024 – Çarşamba

Bugün Kova burcunda ilerleyen Ay gündüz saatlerinde Güneşle uyumsuz, akşam saatlerinde ise Merkürle uyumlu açılar oluşturacak. Gündüz saatleri genel olarak biraz gergin geçecek gibi görünüyor. Hem biz içten içe huzursuz hissedebiliriz hem de kaprisli insanlarla muhatap olmak durumunda kalabiliriz. Kova burcu toplumsal konularla ve dahil olduğumuz gruplarla bağlantılı. Dolayısıyla iş ortamında ekip arkadaşları arasında ya da yöneticilerle çalışanlar arasında, mesaj trafiğimizin yoğun olduğu arkadaş, aile, akraba ya da veli gruplarında gerginlikler yaşanması mümkün.

Diğer taraftan Venüs ve Plüton arasında da bugün sert bir açı oluşuyor. Bu durum özel ve sosyal ilişkilerde stresin yanında daha çok da kıskançlık kaynaklı çekişme işareti. Kıskançlık, paylaşamama, karşı tarafa baskı uygulama, aşırı hırs ve isteklerde aşırılık anlamına gelen bu açı istediğini elde etmek için suç işleyebilecek insanlara karşı da uyarıyor. Açının etkili olacağı 3 gün gasp, hırsızlık, cinsel taciz ve tuhaf cinsel suçlar açısından riskli.

Bugünün özelinde Ay ve Mekürün uyumlu olacağı akşam saatleri çok daha rahat ve keyifli geçebilir. Kendini ifade etmek, karşı tarafı tolere etmek, uzlaşmak, kaynaşmak, birbirimizin fikirlerine saygı göstererek tartışmak, ayrıca mantık sayesinde duygusal krizleri aşmak kolaylaşacaktır.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page