top of page

YENGEÇ-OĞLAK EKSENİ TUTULMALARI GENEL YORUMU

 

13 Temmuz 2018 de Yengeç burcunda meydana gelen Güneş Tutulması Yengeç-Oğlak ekseninde 2020 yazına kadar sürecek bir döngüyü başlattı.  2018 - 2020 yılı tutulmaları dönüm noktası gibi. Bireysel anlamda genel olarak Yengeç-Oğlak eksenindeki tutulmalar evlilik, ayrılık, doğum, ev değişikliği, ev alma, ev taşıma, ülke yada şehir değiştirme, iş ve kariyer ile ilgili her türlü konuda çok ciddi olaylar yaşatarak bizleri dönüştürür. Bu konuların haricinde bireysel doğum haritanızda bu burçların düştüğü ev konularında ciddi sınavlar ve şansların hayatınıza gireceği dönemlerdir.

 

Oğlak burcundaki Güneş tutulması bireysel olarak; iş ve kariyer konularında her türlü değişim ve dönüşümü, iş değiştirmek, yeni bir kariyer hedeflemek ve buna yönelmek, iş yerinde dekorasyon yada teknolojik değişiklikler yapmak, emekli olmak yada bir işten tamamen ayrılmak ve yeni bir alana yönelmek gibi etkiler gösterir.

 

Oğlak burcunda meydana gelen Güneş tutulmaları tüm dünya genelinde; büyük liderlerde ve politikada güç değişimlerini, halk isyanlarını, devrimleri göstermesinin yanı sıra ihtilalleri, ülke içindeki silahlı karmaşayı ve kitlesel ölümleri gösteriyor. Ayrıca büyük askeri liderin ölümünü, ülkelerin ve halkların yöneticilerini ve yönetim biçimlerini sorgulamalarını sembolize eder.

 

Yengeç burcundaki Güneş Tutulması; ev çocuk ve aile ilişkileri, hayatın bazı konularında kendini güvenceye alma ihtiyacını gösterirken, gayrimenkullerle ilgili girişimler bu süreçte artabilir. Bir evin yıkımı ve yeniden yapımı, ev ve arabalarla ilgili güvenliğin ön plana çıkması, yaşam alanlarının dönüştürülmesi gündeme gelebilir. Bir yerle ilişkinizi kesmek bir diğer yerde köklenmeyi getirebilir.

 

Yengeç Burcu Güneş tutulmaları tüm dünyada; hava durumda değişiklikler, aşırı yağmurlar, seller, kadın sağlığını etkileyen hastalıklar, aile içi şiddet, büyük kuraklıklar, su kaynaklarının kuruması, kadın erkek ilişkilerinde ve evliliklerdeki artışlara sebebiyet verir. Yine bulaşıcı hastalıklar, kadın liderlerde ölümler görülür. Ayrıca adalar ve kıyılar, su kaynakları gündem de olabilir.

 

Bu tutulmalardan Öz burcu Yengeç ve Oğlak olanlar birincil olarak etkilenirken, Yengeç-Oğlak ekseninin bulunduğu ev konuları ve bu alandaki gezegenler yaşanacak olayları yorumlamakta bize yardımcı olur.

 

Oğlaklar, kişisel açıdan etkileneceklerdir. Kişisel olarak değişim ve dönüşüm zamanı. Oğlaklar eski benliklerini geride bırakıp kendilerini yenileyecekler. Kendilerine duydukları güven artabilir. Eskiden toplumun örnek insan olarak kabul ettiği kişiler ve örnek yaşam modelleri değişecektir. Bir iş değişikliği olabilir ve karakteri bu iş doğrultusunda dönüşüme uğrayabilir. Bu dönemde daha çok sorumluluk almaya, iş ve kariyer anlamında daha fazla öne çıkarken aile ilişkileri ile iş ilişkilerini dengelemeye çalışabilirler.

 

Yengeçler ise; kendilerini yenilenme süreci içinde bulabilirler. Eski alışkanlıklarını terk etmek zorunda kalabilirler bu durum zorlayıcı olacağından kişilikte bir dönüşümü getirebilir. Yengeçler kırılgan ve duygusal olduklarından bu tutulmalarda zorlanacak ve daha sert bir mizaç geliştirmek durumunda kalacaklardır.

 

Genel Olarak Bu Tutulmaları

 

Koç ve Yükselen Koç Burçları

4 - 10 aksında etkiyi alacaklar. 4. Ev ve 10 ev konularında yani genel olarak ev, sorumluluklar ve kariyer konularında etki alacaklar.  

 

Boğa ve Yükselen Boğa Burçları

3 - 9 aksında etkiyi alacaklar. 3. Ve 9. Ev konularında yani genel olarak kardeşler, yakınlar ve yüksek eğitim, yurt dışı ile bağlantılı konular da etki alıyorlar.

 

İkizler ve Yükselen İkizler Burçları

2 - 8 aksında etkiyi alacaklar. 2. Ev 8. Ev konularında yani para evlerinden alacakları etki parayı kullanma şeklinizi değiştirebilir.

 

Yengeç ve Yükselen Yengeç Burçları

1 -7 aksında etkiyi alacaklar. 1. Ev ve 7 ev konularında yani evlilik, eş ve ortaklıklar konusunda sınanacağınız bir dönem.

 

Aslan ve Yükselen Aslan Burçları

12 - 6 aksında etkiyi alacaklar. 12. Ev ve 6. Ev konularında yani kişinin psikolojisi, korkuları ve fiziksel sağlığı ön plana çıkacak.

 

Başak ve Yükselen Başak Burçları

11 - 5 aksında etkiyi alacaklar. 11. Ev ve 5. Ev konuları yani arkadaşlar ve aşk konularında etkiler görülecek.

 

Terazi ve Yükselen Terazi Burçları

10 - 4 aksında etkiyi alacaklar.  10. Ev ve 4. Ev konuları yani iş ve sorumluluklar, aile, kökler konuları gündemlerini oluşturacak.

 

Akrep ve Yükselen Akrep Burçları

9 - 3 aksında etkiyi alacaklar. 9. Ev ve 3. Ev konuları yani eğitim, iletişim, yurtdışı bağlantılı konular.

 

Yay ve Yükselen Yay Burçları

8 - 2 aksında etkiyi alacaklar. 8. Ev ve 2. Ev konuları yani senin paran, benim param, para evlerinden alınan etki paraya bakışınızı değiştirecektir.

 

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burçları

7 -1 aksında etkiyi alacaklar. 7. Ev ve 1. Ev konuları yani sen, ben, biz olma ve gönül bağımız. Eş ve ortaklar mı yoksa kişisel gelişim mi önemli öğreneceksiniz.

 

Kova ve Yükselen Kova Burçları

6- 12 aksında etkiyi alacaklar. 6. Ev ve 12. Ev konuları yani genel sağlığınız, günlük yaptığınız işler ve iç dünyanız arasında git-geller yaşatacak.

 

Balık ve Yükselen Balık Burçları

5 - 11 aksında etkiyi alacaklar.  5. Ev ve 11. Ev konuları yani aşk ve arkadaş ilişkileri gündemde olacaktır.

 

01 Aralık 2018

 

Karma Astrolog

Esin ÖKTEM FIRAT

 

bottom of page