top of page

 

PİRAMİT ENERJİSİYLE ANTI-AGING VE ŞİFA


Evinizde kendi piramitinizi yaparak piramit enerjisinden yaralanabileceğinizi biliyor muydunuz? Çok basit ve denemeye değer.

Piramitlerin gizemi yıllarca merak edilmiş ve bu konuda birçok deney yapıl...mış. Sonuçta piramitin içine konan şeylerin bozulmadığı ve suyun arıtılabildiği keşfedilmiş. Piramitin içinde beklettiğiniz suyu içebilir, yüz ve vücut losyonu olarak kullanabilirsiniz. Piramitte beklettiğiniz damıtılmış gül suyunu leke, sivilce, kırışıklık tedavisi için kullanabilirsiniz. Ayrıca dileğinizi kağıda yazarak piramitin içene koyabilir güzel enerjilerle gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Basit bir piramit modelini kartondan yapmak çok kolaydır. Örneğin eşit kenarları 28,5cm ve tabanı 30cm olan dört üçgen kesmek yeterli olacaktır. Bu dört üçgen pano, tabanda dört adet dik açı oluşturacak bir şekilde şeffaf bant ya da zamk ile birleştirilir. Ortaya çıkan ve yüzleri yerle 52 derecelik bir açı yapan bu piramit modelinin herhangi bir yüzü pusulanın yardımıyla tam olarak manyetik kuzeye çevrildiğinde artık sizin de bir piramidiniz var demektir. Piramit modellerini elektrikli ve elektronik aletler ile madeni aksamın yakınına ya da pencere ya da duvar kenarına koymamamız, mümkünse odanın ortasındaki uygun bir sehpa üzerine yerleştirmemiz tavsiye edilmektedir. Aşağıda istenen ebatta bir piramit modeli yapabilmek için gerekli olan ölçüleri bulmanın ve buna göre modeli inşa etmenin en kolay metodu verilmektedir:

Modelin hangi yükseklikte olması isteniyorsa bu yüksekliği 1,57 ile çarptığınızda taban kenarını bulur, 1,49ile çarptığınızda da yüzlerin kenarının ölçüsünü bulursunuz. Örneğin 60cm yüksekliğinde bir piramit modelinin yapılabilmesi için tabanın 60*1,57=94,2cm ve kenarları 60*1,49=89,4cm olan dört adet eşkenar üçgen panonun kullanılması gerekecektir. Piramit modelleriyle yapılan araştırmalarda çoğu kez büyük piramidin topladığı enerjilerin kral odasında odaklanmasından ötürü piramidin içine konan objelerin kral odasının mevkiine tekabül eden bir yere yerleştirilmesi tercih edilir. Bu yer yaklaşık olarak piramit modelinin yüksekliğinin tabandan itibaren üç de birlik mesafesindeki bir düzlemin piramit tepe noktasının altına rastlayan noktasıdır. Deney objeleri yüksekliği bu seviyeye tekabül eden ve yalıtkan bir malzemeden yapılma herhangi bir kutu veya kaide üzerine yerleştirilebilir. Ancak bu kaidenin gereğinden büyük olmamasına dikkat edilmelidir.

Keops piramidinin orantıları piramit formu kuzey güney ekseni... Bu üç unsuru bir araya getirdiğimizde ortaya belirli bazı enerji alanlarını yansıtan üreten toplayan ve depolayan bir araç çıkmaktadır. Nitekim Keops piramidinin içinde gözlemlenmiş olan enerjetik tezahürlerden öteye yukarda belirtilen üç şarta bağlı olarak hazırlanmış olan piramit modelleri de aynen minyatür bir Keops piramidi gibi işlev görmekte ve kendilerine özgü belirli etkiler göstermektedirler. Piramit modellerinin enerjetik tezahürleri açısından pratik kullanımlarını şöyle bir listede özetleyebiliriz:

Kararmış para ve mücevherler piramidin içine bırakılmak suretiyle yeniden parlak hale gelir. Kirletilmiş suyu birkaç gün piramidin içinde bırakmak suretiyle arıtabiliriz. Süt birkaç gün süreyle taze kalır ve sonunda bozulmayıp sadece yoğurt haline gelir dışarıda bırakılan süt ise bu sürede kesinlikle ekşir.

Piramit içine konan et yumurta ve benzeri gibi organik maddelerin suyu çekilir ve mumyalaşırlar. Koparılarak piramidin içine yerleştirilen çiçeklerin de suyu çekilir ancak biçim ve renklerini korurlar. Bitkiler piramit içinde daha hızlı büyürler.

Piramitte bırakılmış su beş hafta süreyle yüz losyonu olarak kullanıldığında yüz bakımı da sağlanmış olur. Aynı suyu hazımsızlığı gidermek veya yaraları iyileştirmek amacıyla da kullanabiliriz.

Piramitte bırakılmış alüminyum varak içinde et pişirdiğimiz takdirde pişme süresi oldukça kısalır. Aynı varağı şapka biçimine sokup ta giyersek baş ağrısı kesinlikle geçmekte ve gevşemek kolay olmaktadır. Bir süre için piramit içinde bırakılan kahve şarap meyve suyu gibi içki ve meşrubatların tadı güzelleşmektedir. Kahvenin acılığı gider, şarap tatlanır hatta sigaraların da sertliğinin kaybolduğu, içiminin daha güzel bir hale geldiği belirtilmektedir. Piramit içindeki bir çöp bidonu içine yerleştirilen yemek artıkları hiçbir koku neşretmeden mumyalaşır. Sıvılarda askıda kalan cisimler piramit içi ortamda çökelmektedir.

Kesik yanık sıyrık vb. çeşitli yaralar büyükçe bir piramidin içinde oturulduğunda daha çabuk iyileşme eğilimi gösterir. Diş ağrısı migren ve romatizma bir süre piramit içince kalanlarda kendiliğinden yok olmaktadır.

Tıpta bedenden alınan deri aşıları bir süre piramit etkisine bırakıldıkta sonra transplantasyon işleminde kullanıldıklarında ameliyat sonrası dönümde deri dokularının hızla şifa buldukları görülmüştür. Dişçilikte hastaların alt çenelerine yerleştirilen emplantasyon çevreleri önceden piramit etkisiyle şarj edildiklerinde ameliyat sonrası iyileşme süresi akıl almaz derecede kısalmaktadır aynı işlem protezlere de uygulanmakta gene olumlu sonuçlar alınmaktadır. Bu uygulamanı yapıldığı odanın tavanında da ayrıca metal çubuklardan yapılma bir piramit ızgarası bulunur.
ALINTIDIR

bottom of page