top of page

MANTRALAR

 

Mantra : Cilalanmış, düzenlenmiş, kusursuzlaştırılmış demektir.

 

Mantra, bilinçaltını tıkanıklıklardan kurtaran güçlü bir araçtır. Düşünmek anlamına gelen "Man" ve özgürleşmek anlamındaki "tra" hecelerinin birleşmesinden oluşur. Düşünceden özgürleşmek anlamına gelir. 

 

Mantralar enerji tabanlı seslerdir.Evrendeki herşey enerjidir. Enerji titreşir. Bu titreşimlere frekans diyoruz. Her frekansın bir sesi vardır. Daha doğrusu her frekans bir sestir, ses dalgasıdır. Evrendeki herşeyin bir sesi vardır ve değişik frekanslarda titreşir.Mantralar evrenin dilinin sesidir. Evrenin herhangi bir akorduna uyum için o frekanstaki sesi çıkarırız.

 

Örneğin ; Maaa sesi bizi doğa anayla, feminen güç ile uyumlarken, güneşin frekansına uyumlanmak istiyorsak, Raaa sesi çıkarırız.

 

Belli bir sesi çıkarırken enerji alanımız bu frekansla tınlar. Bu tınlama ile uyum sağlanır. Enerjimiz , çıkardığımız ses ve düşüncelerimize uyum sağlar. Enerji doğası gereği kendine uyumlu enerjileri çeker. Enerjimiz nasılsa , çektiğimiz olaylar ve çevre ona göredir. Eğer pozitif bir enerjiye sahipsek , sürekli olarak pozitif ve iyicil şeyler yaşarız. Oysa ki negatif bir enerjimiz varsa tüm aksilikler bizi bulur. Neden bütün bunlar bizim başımıza geliyor diye düşünürüz. Genellikle kontrol edemediğimiz bilinçaltının otomatik programlamasına göre enerji yaratırız. Mantralar, kendimizi yeniden programlamanın ve yeni düşünce biçimleri yaratmanın araçlarıdır. Mantraları kullanarak kendimizi daha pozitif , daha iyicil bir hale getirmemiz ve güzellikleri kendimize çekmemiz mümkündür.

 

Mantraları istediğiniz zaman meditasyon olarak dinlemenizde bir sakınca yoktur. Ancak herhangi bir enerjiye uyumlanmak için mantra kullanacak iseniz bir yol göstericiye ihtiyacınız vardır. Sadece bu öğretici sizi insiye ederek o enerjiye uyumlanmanız için gerekli olan mantrayı verebilir. Kişi bu mantrayı gizli tutarak uyumlanma süresince çalışır.

 

Mantralar ve enerji uyumlanmaları ile ilgili daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa bize mail aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

 

Esin ÖKTEM FIRAT

bottom of page