top of page

 

KUKAİ NEDİR?

 

Japon Shingon rahibi olan Mikao Usui'nin Shingon Sistemi dışındaki insanlarında fayda sağlamaları ve Shingon geleneklerinde gerçek ismi kullanamayacağı için, yeni bir isim kullanarak Reiki Evrensel Yaşam Enerjisi formuyla dış dünyaya lanse ettiği enerjisel şifa sisteminin gerçek Japon Shingon- Tibet Vajracana ismi Kukaidir. Kukai'nin Reiki'nin klasik bir versiyonu olduğunu söyleyebiliriz. 

 

Kukai bilgisi ruhumuzdaki Tanrısal enerjiyi harekete geçiren, içsel bir hafızadan kaynaklanır. Tibet-Vajracana ve Japon-Shingon okullarında kullanılan bir enerji sistemidir. Tüm enerji sistemlerinin atası olan Kukai, kadim bir ırkın bizlere bırakmış olduğu; tarihsel hafızamızdan silinmiş, belki de kısmen hafızamızda var olan bir tedavi ve kendini bulma yöntemidir.

 

Kukai bilgisinin amacı, ruhunuzun vibrasyonunu yükselterek, enerji alanınızı güçlendirmek ve auranızı negatif olaylara karşı korumak için kullanılan enerjisel çalışmaları uygulamaktır. Kukai herhangi bir din yada inanç şekli değildir. Her inanca sahip insan tarafından kolaylıkla uygulanabilir. Ancak belli bir disiplinle çalışarak 21 günlük insiye süreci tamamlanmalıdır.

 

Kukai sisteminde ruhunun vibrasyonunu yükseltmek amacıyla mantralar yoğun kullanılır. Mantra, rutin ses tonlamalarıyla, düşünceden özgürleştiren ve bilinç altı tıkanıklıklarından kurtaran güçlü bir araç ve konsantrasyon sağlayıcıdır. Mantra bilinç altınızda çalışarak kuantum alemindeki frekansınızı ilgili konuyla aynı hale getirmek için kullanılır. Bununla birlikte, mantra söylemek ve izlemek dini bir inanış gerektirmez ve herhangi bir dini inanışla çakışmaz. Kukainin, ana mantrası Om Mani Padme Hum ( Om) ’dur. Bu şifa yönü çok kuvvetli bir mantradır.

 

Esin ÖKTEM FIRAT

 

bottom of page