top of page

 

TAŞLARIN DİLİ

 

KAPLAN GÖZÜ

 

Sembolü olduğu hususlar: Bağımsızlık, fiziksel ve ruhsal dengenin sembolüdür.
Özdeşleştiği unsur: Ateş
Çıkarıldığı Ülkeler: Güney Afrika, Avustralya, Burma

Yüzyıllar boyunca mistik insanlar, Kaplan gözünün onları koruduğuna inanırlar. Budistler, Paganlar, Uzak-Doğu Şamanları, Kızılderililer gibi eski gelenek ve göreneklerini devam ettiren kadim toplumlarca da Kaplan gözü; Kötü ruhlardan, kara büyüden ve nazar gibi olumsuz şekilde etki ettiği düşünülen enerjilerden korunma amaçlı kullanılmıştır. Kendi özgür iradesini yitirmemek ve başka iradelerden de etkilenmemek amacıyla da üzerlerinde taşırlar.

Kaplan gözünün nazardan koruduğuna inanılır. Gizemli ortamlarda koruyucudur.

Korkuları giderir, cesareti artırır. Hayatınızın bir amaçtan yoksun olduğunu düşündüğünüz anlarda size amacınızı hatırlatır.

Güç ve cesaret taşı olan kaplan gözü, dayanıklılığınızı artırır ve engellere rağmen ilerleme isteği verir. Hayatınızda değişiklikler yapmayı düşünüyorsanız ihtiyacınız olan taş kaplan gözü taşıdır. Kendisini taşıyan kişilerin diğerlerine karşı daha az bağımlı olmasını sağlar.

İş hayatında başarı kazanmayı sağlar. İş hayatında yükselme arzusu verir. Para kazanmak için gereken el becerilerini artırır.

Enerjiyi dengeler, psikolojik zorlanmaları yenmeye yardım eder, korku, kıskançlık, kin, inatçılık, tiksinme, aşırı heyecan gibi duygusallıkları yenmeye veya bunların etkisinin azalmasına yardım eder.

Önsezi yeteneğini artırır. İyimserlik verir. İnsanların iyi taraflarını görmenizi sağlayarak hayat yolunda mutlulukla ilerlemenizi sağlar.

Eğer birisiyle ilişkiniz varsa kaplan gözü, ilişkide bulunduğunuz insanla aranızda telepatik bir bağ kurmanızı sağlayabilir. Yüzük ya da kolye olarak kullanabilir, ya da cebinizde taşıyabilirsiniz.

Meditasyon yaparken Kaplan gözünü rahatça kullanabilirsiniz. Zihninizi berraklaştırır. Tekrar eden düşüncelerinizi bırakarak içsel sessizliğinize konsantre olmanızı ve bu sessizlik halinde kalmanızı kolaylaştırır.

Kabuslar gören çocuklar için faydalıdır. Uykusuzluk çekenlere iyi gelir.

Astım hastaları için faydaları vardır. Sindirim sistemi bozuklukları, dalak ve pankreas için faydalı etkileri vardır. Sinir ve baş ağrılarını hafifletir, ortadan kaldırır. Eklem ağrılarına iyi gelir. Kanın temizlenmesini sağlar, kalp için yararlıdır.

 

bottom of page