top of page

 

Esmalar İle Çakra Temizliği ve Güçlendirilmesi 

 

Çakralarımız ve biz yazımızda; Çakralarımızın yaşamsal enerjinin beden içinde dolaşımını sağladıklarından bahsetmiş ve çakralarımızda oluşacak sorunların nelere sebep olduğunu anlatmıştık. Şimdi çakralarımızı temizleme ve güçlendirme yöntemlerinden biri olan Esmalardan biraz bahsetmek istiyoruz.

 

Esmalar şifalanmamızda, isteklerimizde, sıkıntılarımızda ve dileklerimizde nasıl yardımcı oluyorlar ise beden enerjimizde de önemli unsurlar olarak rol üstlenirler.  Yaşamsal enerjinin beden içinde dolaşımını sağlayan çakralarımızın temizliği, tıkanık çakraların açılması, güçlendirilmesi ve bedenimiz dışından  alacağımız negatif enerjilere karşı koruma sağlayıp bu olumsuz enerjilerin giderilmesi  için bizlere yardımcı olacak esmaları öğreneceğiz.

 

1- KÖK ÇAKRASI - Ya Rabbi

2- SAKRAL ÇAKRASI - Ya Kadimu

3- SOLAR PLEKSUS ÇAKRASI - Ya Halıku

4- KALP ÇAKRASI - Ya Rahim Ya Kerim

5- BOĞAZ ÇAKRASI - Ya Musahharas Semevati Vel Ardı Ve -Ma Fihima

6- ÜÇÜNCÜ GÖZ ÇAKRASI - Ya Alimu

7- TAÇ ÇAKRASI - Ya Muhyi

İle çaılşılmalıdır.

 

Sorunlu çakralarınızı tesbit  ederek günde 10 ile 15 dakika bu esmalarla çalışmalıyız. Esmaları adetle değil bol bol tekrarla çalışmalıyız.

Bunun yerine eğer isterseniz  kendinizin yapacağı programla tüm çakralarda ayrı ayrı çalışarak enerji akışını sağlayabilirsiniz.

 

Önemli olan 10-15 dakikadan daha az çalışmamaktır. Dakikayı istediğiniz kadar arttırabilirsiniz.

Bu tür çalışmalarda Auranın tam olarak kaydetmesi ve korumanın tam sağlanması açısından 21 günlük bir çalışma önerebiliriz. Ancak bu da sizin isteğinize bağlı 3 ile 21 gün arası çalışabilirsiniz.

 

Sessiz, uygun bir yerde,  rahat bir koltuğun üzerinde, dik pozisyonda, her iki kolunuzu sağa ve sola serbest bırakarak, ayaklarınız yere basar durumda çalışabilirsiniz. Bu çallışmayı yapan kişinin  ayağında naylon çorap kullanmaması tercih edilir.

 

Esin ÖKTEM FIRAT

bottom of page