top of page

 

AY TUTULMASININ ETKİLERİNDEN KORUNMAK

 

Ay Tutulmasının etkileri ile ilgili birçok yazı okudunuz ve az çok etkileri öğrendiniz. Şimdi bu etkilerden az da olsa kendimizi korumayı yada olacak olumsuzluklara karşı ruhen hazırlıklı olmayı nasıl başaracağımıza bakalım.

 

Öncelikle bu tutulma paylaşmak, iyi insan olmak la ilgili bu nedenle çevrenizdeki fakirlere, hastalara destek olun. Canlıları (insan, hayvan, bitki her türlü canlıyı)koruyun ve onları sevindirin. Gereksiz sözler söylemekten ve kırıcı olmaktan kaçının, gergin ortamlardan uzak durun.

 

Tutulmanın negatif etkilerine karşı Ya Bâtın gibi esmalar rahatlatıcı olabilir.

 

Gümüş takılar, Sitrin, Kuars, Ay taşı gibi taşları yanınızda bulundurun. Bu taşlar Ay’ın negatif etkilerini azaltacaktır. Ay’ın olumsuz etkilerinden korunmak için tuzlu suyla yıkanmak da bir önlem olarak düşünülebilir.

 

Auranızı güçlendirmek için koruyucu klevetleri tekrarlayın. Moon mantra dinleyin. Meditasyon yapın. Kalpten dua edin. Husuf namazı kılın. (Güneş tutulmasına küsuf, ay tutulmasına husuf denir. Peygamberimiz “Ay veya güneş tutulmasını gördüğünüz zaman, açılıncaya kadar namaz kılın, dua edin” demiştir. Küsuf Namazı Güneş Tutulmasında, Husuf Namazı Ay Tutulmasında kılınır. Güneş ve ay tutulması namazı sünnettir. İki rekâttır. Güneş açılıncaya kadar dua ile meşgul olunur. İmam'ın güneş tutulması namazını cemaatle kıldırmasında bir mahzur yoktur. Ay tutulma namazı ise cemaatsiz kılınır. Bu namazların mescitte kılınması da sünnettir. Ezan ve kamet okunmaz. Sadece güneş tutulması namazı için es-Salâtü câmiatün, namaz için cem olunuz diye seslenilir. (A. Köksal, XI, 221))

 

Sizden büyük bir gücün varlığını hatırlayın. Önüne geçemeyeceğiniz ve asla değiştiremeyeceğiniz yazılı kaderinizin varlığını hatırlayın. Kader de ne varsa yaşanacaktır. Tevekkül göstermeyi, sabretmeyi ve aşırı tepkiler vermemeyi öğrenmelisiniz.

 

Tutulmanın kendimizin ve bütünün hayrına olmasını diliyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                Karma Astrolog

Esin ÖKTEM FIRAT

bottom of page