5 Mayıs 2022 – Perşembe

Ayın Yengeç burcunda ilerlediği, Güneşin ise Boğa burcunda Uranüsle kavuştuğu bugün ev, aile, anneler ve çocuklar, mahalle, vatan ve güvenlikle ilgili konular, ayrıca bireysel hak ve özgürlükler, vatandaşlık, mülkiyet hakkı, kadın hakları gibi konular, toprak, tarım ve ekonomiyle ilgili konular ön planda olacak.

Güne Ay-Venüs karesinin etkisiyle biraz gergin, huysuz ve ilişkilerde uyumsuz bir modda başlasak da günün devamında bu memnuniyetsiz tavırları geride bırakacağız.

Bugün birebir kişilerle ve ilişkilerle ilgili değil de daha çok içinde bulunduğumuz grupla, ekiple ilgili konular, toplumsal konular ve dünyanın genel gidişatıyla ilgili konularda isyankar bir modda olacağımızı söyleyebiliriz. Tabi bu isyankarlığı tetikleyecek son dakika gelişmeleri yaşanması olası.

 

Güneş-Uranüs kavuşumunun etkisi haftanın kalanında da devam edecek ve bizi beklenmedik toplumsal gelişmelere, maddi, siyasi ve uluslararası ilişkilerle ilgili krizlere açık hale getirecek. Bunun yanında aniden beliren kazanç fırsatlarına da açık olacağız.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE