top of page

4 Eylül 2023 – Pazartesi

Ay Boğa burcunda ilerliyor. Haftaya sakin bir ruh haliyle başlıyoruz. Huzur ve maddi güvenliğe öncelik vereceğimiz bugün Merkür ve Jüpiter arasında destekleyici bir açı oluşuyor.

Hafta boyunca etkili olacak bu açı zihnen rahat ve umutlu olacağımıza, kendimizi kolaylıkla ifade edeceğimize, rahat iletişim kuracağımıza, alışveriş ve pazarlıklarda avantaj sağlayacağımıza ve maddi kazanç elde edeceğimize işaret ediyor. Ayrıca beklediğimiz haberler, özellikle de gecikmiş, hatta belki de umudu kestiğimiz haberler gelebilir. Eğitim, iletişim, ulaşım, turizm, seyahat, ticaret, gayrimenkul ve bankacılıkla ilgili alanlarda fırsat kapıları açılabilir. Daha önce kaçırdığımız fırsatlar tekrar karşımıza çıkabilir.

Diğer taraftan Venüs bugün retro hareketini tamamlıyor ancak bu sefer de Jüpiter retrosu başlıyor. İlişkilerle ilgili konularda bizi geçmişe götüren ve ilişkilerde birtakım krizlerin tekrarlanmasına neden olan yorucu enerji dağılıyor. Ama maddi konularda bizi güvensizliğe sürükleyen ve ilerlememizi yavaşlatan şartlar biraz daha ağırlaşıyor. Jüpiter retrosu 31 Aralık 2023 tarihine kadar sürecek.

Bugünün özelinde; Ayın Venüsle sert açılanacağı öğlen sonrasında ilişkilerde kısa süreli anlaşmazlıklar yaşanabilir. Ama aynı zamanda Ay ve Güneş uyumlu açı oluşturacağından ilişkilerde beğeni ve beklentiler kaynaklı uyumsuzlukları tolere etmek kolaylaşacaktır.

Akşam saatlerinde ise Ay Jüpiterle kavuşacak ve Merkürden destek alacak. İletişim hem keyifli hem de verimli olabilir. İşimize yarayacak birçok bilgi edinebiliriz. Öğlen sonrasından itibaren günün devamında talep, başvuru ve görüşmelerin olumlu sonuçlanma ihtimali daha yüksek.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page