top of page
300.jpg

30 Nisan 2024 – Salı

Ay saat 18.20 ye kadar Oğlak burcunda sonrasında ise Kova burcunda ilerleyecek. Ay, Oğlak burcunda ilerleyeceği gündüz saatlerinde Uranüs, Jüpiter, Neptün ve Marsla uyumlu açılar oluşturacak. Gündüz saatleri iş ve maddi konular başta olmak üzere hemen hemen her konuda verimli geçecek gibi görünüyor. Beklenmedik şart ve fırsatlarla karşılaşabilir, bunları kendi avantajımıza çevirerek kazanç elde edebiliriz. Ayrıca destek görebilir, yardımlaşma ve iş birliği ile daha rahat ilerleyebiliriz.

 

Ancak bir taraftan da son dakika gelişmelerine açık bir zaman dilimi olacak. Bu da biraz acele etmemizi, pratik ve hızlı davranmamızı, hemen karar vermemizi ve risk almamızı gerektiren durumlarla karşılaşabileceğimiz anlamına geliyor. Sağlamcı bir yapımız varsa bu durum bizi rahatsız edebilir. Ayrıca bugün sakarlıklara ve kazalara da hayli açık.

 

Ay, Kova burcunda ilerleyeceği akşam saatlerinde Venüsle sert bir açı oluşturacak ve Plütonla kavuşacak. İlişkilerde uyumsuzluk varsa bunlar açığa çıkabilir. Toleransın düşeceği ve uzlaşmanın zor olacağı bu saatlerde karşılıklı inatlaşmaların yanında kıskançlık kaynaklı gerginlikler de yaşanabilir.

Diğer taraftan Balık burcunda ilerleyen Mars 9 Hazirana kadar kalacağı Koç burcuna geçiyor. Mars kendi burcunda hayli güçlü ve verimli olacak. Enerji, cesaret, girişkenlik ve sıcakkanlılık artacak. Kanımızın kaynadığını hissedebilir, hayata katılmak, daha aktif ve hareket halinde olmak isteyebiliriz. Sosyal hayatın canlanacağını, yeni insanlarla tanışmanın özel ve sosyal yeni ilişkilere başlamanın kolaylaşacağını söyleyebiliriz.

 

Ancak şöyle bir durum da var. İlişkilerle ilgili gezegenler olan Mars ve Venüs her ikisi de yönettiği burçlarda olacak. Dolayısıyla eril ve dişil enerjinin her ikisi de güçlü olacak. Bu, ilişkiler açısından olumlu bir durum olsa da zaman zaman çiftler arasında inatlaşmaya neden olabilir. Kadınlar şöyledir erkekler böyledir tarzında klişe söylemler, cinsiyetçi yaklaşımlar ve bu yöndeki beklentiler artabilir.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page