21.jpg

30 Mayıs 2022 – Pazartesi

Bugün saat 14:30 da, İkizler burcunun 9. derecesinde yeniay gerçekleşiyor. Bu da Haziran ayının birçoğumuz için karar süreci olabileceği ve atacağımız yeni adımlarda, gideceğimiz yönde, yapacağımız seçimlerde iki seçenek arasında kalabileceğimiz anlamına geliyor. Yeniay bize kimi zaman çift kısmetlilik hali, kimi zaman da bir şey için başka bir şeyden vazgeçme stresi yaşatabilir.   

İkizler burcu iletişim, eğitim, ulaşım, haberleşme, taşımacılık, pazarlama ve ticaretle bağlantılı olduğundan bu konularda kendi hayatımızda karşılaşacağımız yeni durumlar, verilecek kararlar, yapılacak yeni başlangıçlar gündemimizde ağırlık kazanırken genel olarak ülke ve dünya gündeminde de bu konular ön plana çıkabilir.

Bol bol haber alacağımızı söyleyebiliriz. Merkür retro olduğundan bu haberler geçmişle de ilgili olabilir. Ayrıca Merkür Boğa burcunda. Dolayısıyla alacağımız kararlarda maddiyat, güven ihtiyacı ve geçmişte yaşanmış tecrübeler etkili olacaktır. Bu dönem kendimizi güvende hissetmek için, cebimizde hep bir B planı tutabiliriz. Satış pazarlama işindeyseniz ve müşteriniz alım gücü olduğu halde satın almıyorsa şimdi değilse de ileride sıkışmaktan korkuyor ve daha fazla taksit, iade, 2. Elde satabilme seçeneklerine ihtiyaç duyuyor olabilir.

Yeniay bir kraliyet yıldızı olan Aldebaran ile kavuşuyor. Bu da etkili ve güzel söz söyleme yeteneğine, doğruluk, cesaret, heyecan ve harekete geçebilme, liderlik edebilme yetkinliğine ancak aynı zamanda fazla dikkat çekme, düşman edinme ve tehdit edilme riskine işaret ediyor.

Ayrıca Satürn tarafından baskılanan Merkür, bulunduğu derece olarak boynun vurulması, boğulma, boyun ve gırtlak bölgesinde sıkıntı ile yine şiddete uğrama riskini teyit ediyor. Buradan yola çıkarak hem fiziksel olarak hem de mecazi olarak konuşmanın engellenmesi susma, susturulma, temasının öne çıktığını söyleyebiliriz.

Haziran ayında iletişimde, ulaşımda, ürün ticaretinde kısıtlamalar, yasaklamalar,  organizasyon iptalleri, bazı haberlere duyurma ve paylaşma kısıtlaması getirilmesi, hatta genel olarak yeni kanun ve uygulamalarla iletişim ve haberleşme üzerinde denetimin artması, medyada sansür uygulanması, habercilerin, sosyal medyada etkili insanların, sözü dinlenen, dikkat çeken insanların, sanatçıların, siyasetçilerin, komutanların iletişim imkanlarının kısıtlanması, haklarında dava açılması, bu insanların tutuklanması ya da sözleri yüzünden hedef haline gelmeleri  ve şiddete uğramaları gibi olaylar yaşanabilir.

Diğer taraftan Neptün ve Pluton, kısıtlanan sözlerin daha da yayılacağı, etkisinin artacağı ve sınırları aşacağı, sözün sahibine güç kazandıracağı, hatta olduğundan da fazla itibar görerek idealize edileceğini gösteriyor.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE