3 Mayıs 2022 – Salı

Ay İkizler burcunda ilerliyor. Şans gezegeni büyük iyicil Jüpiterin Pluto ile oluşturacağı uyumlu açı gün sonunda, gece yarısından hemen sonra kesinleşecek. Ancak açının etkisi bugün hayli yoğun olacak, önümüzdeki 1 hafta boyunca da etki devam edecek.

Maddi konular başta olmak üzere genel olarak şansın açılacağını söyleyebiliriz. Ancak açı altmışlık olduğundan bu, ayağımıza gelecek şansı ve biz bir şey yapmasak bile gerçekleşecek olayları değil çaba ve emekle gelecek, değerlendirilmesi gereken fırsatları temsil ediyor.

İşimize yarayacak bilgiler edinebilir, birtakım fırsatlardan haberdar olabilir, güçlü kişilerin desteğini alabilir, yatırım fırsatlarıyla, alışverişlerde uygun alım ya da iyi şartlarda satım fırsatlarıyla karşılaşabiliriz. Ayrıca girdiğimiz bir ortamda ya da sosyal medyada bir yeteneğimizle, bizi öne çıkaracak bir özelliğimizle fark edilebiliriz.

Bugün genel olarak şanslı ve keyifli bir gün olsa da Ay-Mars karesinin etkili olacağı akşamüzeri kavga ve kazalara açık görünüyor. Etkisi kısa süreli ancak duygusal tansiyonumuzun yükselmesine neden olabilir.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE