top of page
260.jpg

26 Mayıs 2024 – Pazar

Gün boyunca Oğlak burcunda ilerleyecek olan Ay günü Merkürle oluşturduğu uyumlu açıyla tamamlayacak. Bugün iletişimle birlikte ilişkilerin de uyumlu ilerleyeceğini söyleyebiliriz. Gezmek, eğlenmek, sosyal kültürel etkinliklere katılmak, ayrıca ev, aile, çocuklarla ilgili sorumlulukları yerine getirmek, alışverişleri yapmak için güzel bir gün.  

Diğer taraftan büyük iyicil Jüpiter bugün Boğa burcundan ayrılıp 10 Haziran 2025 e kadar kalacağı İkizler burcuna geçiyor. Bu geçişle birlikte genel olarak iletişim, ulaşım, eğitim, turizm, ticaret, satış ve pazarlama alanlarında hareketliliğin daha da artacağı bir yıla giriyoruz. Olumlu olarak bu alanlarda fırsatların, manevi büyüme ve maddi kazanç imkanlarının daha çok çıkması olarak yorumlayabiliriz.

Örneğin bu alanlarda çalışıyorsak ve iş arıyorsak iş bulma şansımız artacak. Okul, iş, kariyer eğitimlerinin yanında hobi alanlarında da daha çok eğitim fırsatı çıkacak. Ticari olarak da pazarlama alanındaki yaratıcılığın yanında özellikle perakende sektöründe satış yapabilmek için her türlü imkan zorlanacak. Ekonomik krizi aşmak ve ticaret yapabilmek için çeşit çeşit yollar denenecek ve piyasalar bir şekilde kendi yolunu bulacak diyebiliriz.

Ancak şu da var Jüpiter olumlu şeylerin yanında geçtiği alandaki olumsuzlukları da büyütür. Yani bir noktada işler çığırından çıkabilir ve fiyat artışlarıyla krizin zirve noktası bu geçiş esnasında görülebilir. Ayrıca Jüpiter İkizler burcundan geçerken çok haber ancak boş haber riski artar. Yani arkası iyi araştırılmadan hızla paylaşılan haberler ortalığın karışmasına ve ikilik çıkmasına neden olabilir. Borsa, döviz, altın ve kripto paralarla ilgili haberlere de özellikle dikkat etmek gerekir.

 

Bunun yanında Jüpiter adalet ve hukukla ilgili konuları da kapsar. Dolayısıyla yukarıda saydığım alanlarda ve ayrıca kardeşlik, komşuluk, akrabalık ilişkileri ile okul aile birlikleri, mezun dernekleri gibi alanlarda yeni düzenlemeler gelebilir.

 

Bireysel olarak doğum haritalarımızda İkizler burcu hangi evdeyse Jüpiter önümüzdeki 1 yıl içinde bu evin konularını daha çok ön plana çıkaracak ve büyütme, çoğaltma, genişletme etkisini bu ev konularında gösterecek. Genel olarak şans ve fırsat anlamına gelse de eğer bireysel haritanızda o evle ilgili çok sert, sıkıntılı durumlar varsa bunları da büyütebilir. Bir fikir vermesi açısından Jüpiter en son Haziran 2012 – 2013 arasında 1 yıl boyunca İkizler burcundaydı.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page