top of page
231.jpg

23 Temmuz 2023 – Pazar

Ayın Terazi burcuna geçtiği bugün Güneş de bir ay boyunca kalacağı Aslan burcuna geçiyor. Yaşam enerjimizin güçlü, sevme, sevilme, huzurlu ve mutlu olma isteğimizin yoğun olacağı bir gündeyiz. Gündüz saatlerinde Ay ve Güneş uyumlu olacağından tam da istediğimiz gibi güzel, keyifli bir gün geçirebiliriz.

Diğer taraftan 4 Eylüle kadar sürecek Venüs retrosu başlıyor. Güneş Aslan burcunda, Venüs de Aslan burcunda ve retroda… Geri hareketi devam ederken Venüs, Boğa burcundaki Jüpiter ve Uranüsle sert açılar oluşturacak. Bütün bunlar ilişkilerde renkli, hareketli ancak bir o kadar da huzursuz ve karmaşık bir döneme girdiğimizi gösteriyor.

Aşkta, parada ve zevklerde öyle kendimize dönebiliriz ki aslında ne kadar bencil davrandığımızı fark etmeyebiliriz. İlişkilerde aldatmalara, ayrıca lüks düşkünlüğü, gösteriş merakı, açgözlülük ve israf kaynaklı maddi kayıplara açık bir dönem olacak. Tanınmış kişilerin, lider ve siyasetçilerin, iş adamları ile sporcuların karışacağı özel hayat ve para kaynaklı skandallar gündeme gelebilir.

Chiron retrosu da bugün başlıyor. Dolayısıyla bu tip skandallar nedeniyle oluşan imaj zedelenmesi ve itibar kayıplarını onarmak pek de kolay olmayacak.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page