top of page
230.jpg

23 Mayıs 2023 – Salı

Ayın Yengeç burcunda ilerlediği bugün hayli duygusal, sevdiklerimize, ailemize, ülkemize karşı da fazlasıyla koruyucu ve sahiplenici bir modda olacağız.

Ayın Venüsle kavuşacağı öğlen sonrasında sevgi ve şefkatin yanında aşk duygusu da zirveye çıkabilir. Sevdiğimiz, beğendiğimiz şeylere çekilebiliriz, yeme içme, alışveriş yapma, süslenme güzelleşme, evimizi dekore etme isteği yoğunlaşabilir. Ufak tefek maddi kazanç ya da alışverişlerde indirim fırsatı da getirebilir bu kavuşum.

Ayın Uranüsten destek alacağı akşam saatleri de sevdiklerimizden gelecek jestlere, hoş sürprizlere, ayrıca şaşırtıcı haberlere açık görünüyor.

Ancak önümüzdeki 15 gün etkili olacak Mars Jüpiter karesi de bugün kesinleşiyor. Hayli sert bir açı. Mars kriz, saldırganlık, gerginlik, kavga, kaza, patlama, yangın ve ateşten gelebilecek tehlikeleri işaret ederken Jüpiter bu tip olayların büyüyebileceğini gösteriyor. Ayrıca Jüpiter Boğa burcunda, yani fiziksel güvenlik, refah, para, maddiyat ve toprakla ilgili.

 

Bu stresli açı hem fiziksel anlamda hem de ekonomik anlamda gergin bir atmosferde olacağımız ve sinirlerimizin iyice gerileceği anlamına geliyor. En sakin insan bile kışkırtıldığında saldırganlaşabilir. Tartışmalara girmemenizi, kalp sağlığınıza dikkat etmenizi, ayrıca panik duygusuyla ya da kazanma hırsıyla riskli yatırım kararları almamanızı tavsiye ederim.

 

Bugünün özelinde Ayın Chiron ile sert bir açı oluşturacağı akşamüzeri duygusal ve fiziksel yaralanmalara açık olacağından daha fazla dikkat gerektiriyor.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page