top of page
full.jpg

21 Temmuz 2024 – Dolunay

Oğlak burcunun 29. Derecesinde dolunay gerçekleşti. Önümüzdeki 15 gün etkili olacak. Dolunay dönemleri sonuçların alındığı, olayların netlik kazandığı, gizli kapaklı konuların aydınlandığı ve sonlanmaların yaşandığı dönemlerdir, ilişkilerle, duygusal yüzleşmelerle, sağlıkla ve vefatlarla daha fazla bağlantılıdır. Bu dolunay burcun son derecesinde gerçekleştiğinden sonlanma teması çok daha fazla ön planda olacak.

Konu Oğlak burcu olduğunda iş, kariyer, makam, sosyal statü, saygınlık ve bunları kazanmak, kazandıklarını da elinde tutmak için çok çalışmak, düzen kurmak, ayrıca disiplin, ciddiyet ve kurallar akla gelir. Burcun yönetici Satürn kanunlarla, devletle, aile büyükleriyle, yaşlı insanlarla, sosyal güvenlik sistemiyle, kurumlarla, bankalarla, uzun vadeli iş ve yatırımlarla, inşaatlarla, temel atmakla, emek ve hak edişlerle, cezalarla ve karmayla bağlantılıdır. Satürn retro olduğundan geçmişle bağlantılı konuları, yarım kalmış, sekteye uğramış işleri de akla getiriyor.

Dolayısıyla dolunayla ilgili olarak şu yorumları yapabiliriz; Artık sonunda, en nihayetinde diyeceğimiz olaylar getirebilir bu dolunay. Olumlu anlamda çok sabredilmiş, emek verilmiş işler sonuçlanabilir, hak edişler alınabilir, yarım kalmış yatırımlar, emlak alım satımları tamamlanırken, sekteye uğramış inşaat projeleri tamamlanmak üzere hız kazanabilir.

 

Üzerinde çalışılan kanunlar, kararnameler, atamalar, şirketlerde sistem kurulumları, iş akışları, terfiler hızla uygulamaya konabilir. Maddi anlamda da ücret artışı, birtakım hakların verilmesi, tıkanmış yatırımlarda açılma, alacakların tahsili gibi rahatlatıcı gelişmeler yaşanması olası.

Sürüncemede kalmış ilişkiler de hızla yeni bir evreye geçebilir. Evlilik ya da ayrılık kararları alınabilir. Ama ayrılık yaşansa da taraflar arkalarına dönüp bakmayacak diyebiliriz. Dolunaya Neptün destek veriyor. Bu da kabullenme ve kendi içinde bitirme fırsatı veriyor.

Ödenmemiş bedeller, savsaklanmış işler ve alınmamış sorumluluklar da ciddi sorunlara neden olabilir. Karşılık alma süreçlerinin hızlı ilerleyeceği bir dönem. Ama tabi bu karşılıklara konu olan olaylar çok eski de olabilir. Hatta birtakım suçların bedelini ödemediğini, yırttığını sananlar şok yaşayabilirler.

Bunun yanında şirket iflasları, işten çıkarmalar, ertelenen cezaların aktif hale gelmesi, suçlarla ilgili operasyonların başlaması, tutuklamalar yaşanması, ayrıca askeri hamlelerin, savaşların başlaması mümkün. Satürn söz konusu olduğunda yeni veya sürpriz bir durum yoktur. Bir sonucu olacak eylemler, planlar, süreçler vardır. Önümüzdeki 15 gün artık bir gelişme olmayacak herhalde diye düşündüğümüz olaylar, olumlu veya olumsuz sonuçlar gerçekleşebilir.

Bu dönem sürpriz olan şey duyacaklarımız olacak gibi görünüyor. Zihnimizde fırtınalara sebep olacak, fikirlerimizi alt üst edecek haberler duyabiliriz. Netleşmediği için bizi rahatsız eden, yanlış anlamamıza, kafamızda kurmamıza neden olan konuların aydınlanmasıyla rahatlayabiliriz.  

Ünlüler, sanatçılar, sporcular, iş adamları, liderler, komutanlar, kraliyet üyeleriyle ilgili skandallar gündeme gelebilir. Tuhaf suçlarda, infial yaratacak şiddet eylemlerinde, zehirlenme, boğulma ve intihar vakalarındaki artış yaşanması olası. Özellikle gençlere ve çocuklara yönelik suçlar, sataşmalar artabilir.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page