18 Mayıs 2022 – Çarşamba

Ay sabah erken saatlerde, gün boyunca kavuşum halinde olacak Mars ve Neptünle gergin, Satürnle ise uyumlu açılar oluşturacak ve saat 07:00 da boşluğa girecek. Oğlak burcuna geçeceği saat 15:02 ye kadar da Yay burcunda ve boşlukta ilerleyecek.  

Gündüz saatlerinin çoğunluğunda, elimiz kolumuz bağlı olmasa da şartların değişkenliği, belirsizlikler, kararsızlık ve motivasyon düşüklüğü nedeniyle adım atmakta zorlanabilir, bir hevesle adım atsak da başladığımız işleri sonuçlandıramayabiliriz. Sorumluluklarımızı yerine getirecek olsak da duygusal olarak kaçma, uzaklaşma, uyuma isteği duyacak gibi görünüyoruz.

Dolayısıyla önemli iş girişimleri, başvurular, karar görüşmeleri gibi yeni başlangıçlara yönelik adımları Ayın boşlukta olacağı saatlere denk getirmemekte fayda var.

Ay boşluktan çıktıktan sonra oluşturacağı ilk açı ise Jüpiterle kare olacak. Bu da uyuşukluk halinden sonra tam tersi bir coşkunluk haline işaret ediyor. Öğlen sonrasında alacağımız kararlar, sözlerimiz, tepkilerimiz abartılı, ayarsız ve boyumuzu aşan nitelikte olabilir.

Diğer taraftan bugün kesinleşecek ve haftanın kalanında da etkili olacak Mars-Neptün kavuşumu zaten genel olarak bir sınır belirleyememe, davranışının sonuçlarını kestirememe, aşırı duygusal ve mantık dışı davranma, gerçeklerden kaçma, atıl ve hareketsiz kalma, uyuya kalma ya da tam tersi aşırı ve ayarsız davranma haline işaret ediyor.

Bu kavuşum bizi suyun her hali, sis, pus, yağmur, içinde kimyasal içeren şeyler, gaz, ilaç ve uyuşturucular kaynaklı zararlara, zehirlenme ve alerjik reaksiyonlara, gaz sıkışması kaynaklı patlama ve kimyasal kaynaklı yangınlara, perde arkası işler, dış güçler, sinsilik, ayak kaydırma, psişik saldırı ya da bu tip korkuları kullanarak dolandırma gibi durumlara açık hale getiriyor.

 

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE