top of page
180.jpg

18 Ekim 2023 – Çarşamba

Ayın Yay burcunda ilerlediği bugün hayat görüşleri ve inançlar duyguları yönlendirebilir. Ayın gündüz saatlerinde Venüsle sert açılanacak olması bu konular başta olmak üzere ilişkilerde uzlaşmazlık işareti. Ayrıca çıkarlarla değerler ve prensipler çatışabilir. Bunu hem kendi içimizde hem de ilişkilerimizde yaşayabiliriz. Karşılaştığımız her durum ve olayda da bu temayla yüzleşebiliriz.

İlişkilerde toleransın düşük olacağı bugün genel olarak memnuniyetsizlik, huysuzluk, kolay kolay beğenmeme gibi tavırlar ilişkileri zorlayacak gibi görünüyor.

Diğer taraftan Güneş, Güney Ay Düğümü ile kavuşuyor. Bu da geçmişe çekilme, geri dönme, kaydedilen aşamaların kaybedilmesi riskine işaret ediyor. Yine ilişkiler alanında kendini gösterecek bu durum liderlerin veya içinde bulunduğu grupta, toplumda etkili olan insanların geleceğe adım atmakta, liderlik etmekte, cesaret göstermekte ve yeni bir söz söylemekte zorlanacağı, korkak davranabileceği, bilindik alana çekilerek pasif kalabileceği anlamına geliyor.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page