14 Mayıs 2022 – Cumartesi

Güne Terazi burcunda ilerleyen Ayın Satürnle oluşturacağı uyumlu açının eşliğinde sakin bir ruh haliyle başlıyoruz. Sabah saatlerinde tahammül sınırımız yüksek olacağından insanlara ve olaylara karşı daha olgun, daha anlayışlı bir tutum sergileyebiliriz.

Ancak Ayın Pluto ile sert açılanıp boşlukta kalacağı 11:08 – 13:34 arasında tam tersi bir ruh haline bürünebilir ve sabrımızın sınandığı hissine kapılabiliriz. İlişkilerde güç mücadelesinin yaşanabileceği bu saatlerde kavga etmesek de artık muhatabımız kimse işleri onun için kolaylaştırmayacağımızı, karşı taraftan da aynı tavırla karşılaşacağımızı söyleyebiliriz.  

Ay saat 13:34 de boşluktan çıkarak Akrep burcuna geçiyor. Akrep burcunda gerçekleşecek bir Ay tutulmasına doğru ilerliyoruz. Dolayısıyla hafta sonu duygusal taşkınlıklara zaten açık olacağız. Ayın Akrep burcunda ilerlemesi ise bu durumu biraz daha zorlaştırabilir, duygular fazla yoğun, derin ve keskin bir hal alabilir. Ayın bu geçişi içten içe zararlı duyguları biriktirme, birikmiş olanları hatırlama, kinlenme ve tutulmayla birlikte de bu kini kusma riskine işaret ediyor.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE