top of page
140.jpg

13 Mayıs 2024 – Pazartesi

Ay saat 13.37 ye kadar Yengeç burcunda sonrasında ise Aslan burcunda ilerleyecek. Güneş Uranüs kavuşumu bugün kesinleşiyor. Toplumsal alanda sıra dışı gelişmelere fazlasıyla açık, ilginç ve hareketli bir haftaya başlıyoruz. Daha önce hiç karşılaşmadığımız yeni durumlarla karşılaşabilir, uyum sağladığımız ölçüde kazançlı çıkabiliriz. Ancak bu kavuşum aynı zamanda isyankarlık işareti. Doğada, insanlarda, hayvanlarda tepkisellik ön plana çıkabilir.  

Diğer taraftan Venüs Satürn altmışlığı da bugün kesinleşiyor. 3 gün etkili olacak bu açı gerek ilişkilerde gerekse maddi konularda güven ve istikrar arzusunu gösteriyor. Sevdiklerimizden destek alabilir, güvendiğimiz, bilgisine, tecrübesine inandığımız insanlarla iş birliği kurabiliriz. Maddi konularda ise güvenli alanlarda, belki daha küçük kazançlarla ilerlemeyi tercih edebiliriz. Bu hafta piyasalar beklenmedik, daha önce tecrübe etmediğimiz gelişmelere açık.

Bugünün özelinde; Günün ilk bölümünde Jüpiter ile Neptünün desteği ruhsal açıdan iyi ve özgüvenli hissedeceğimizi, şansımızın da açık olacağını gösteriyor. Ancak Ay ve Merkürün sert açısı da yine bu saatlerde etkili olacak ve kafamızı karıştıracak. Ayrıca duyduklarımızdan memnun olmadığımız noktada fazla eleştirebilir ve tartışmalara girebiliriz. Ayın boşlukta kalacağı saat 12.13 -13.37 arası kararsızlık ve belirsizlikle geçebilir.

Ay, Aslan burcunda ilerlediği öğlen sonrasında Plüton ile karşıt konumda olacak. Açıkça kavgalar, tartışmalar yaşanmasa da çatışma hali ve gerginlik zirveye çıkabilir. İnatlaşma ve güç savaşını gösteren bu karşıtlık öğlen sonrasında sabrımızın ve insanlara karşı tahammülümüzün sınanacağını gösteriyor.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page