top of page
120.jpg

12 Haziran 2024 – Çarşamba

Ayın Başak burcunda ilerleyeceği bugün çalışkan, titiz ve detaycı bir modda olacağız. Ancak burcun yöneticisi Merkür Satürnle sert bir açı oluşturuyor. Bu da fazla titizlenerek detaylara çok takılacağımız ve bu yüzden de daha çok çalışmak, daha fazla zaman ve emek sarf etmek zorunda kalacağımız anlamına geliyor. İşler ağır ilerlerken beklediğimiz haberler de geç gelebilir.

 

Görüşmeler, toplantılar, eğitim ve seminerler, yolculuklar ağır ve sıkıcı geçebilir, teknik sorunlar yüzünden kesinti ve zorlanmalar da yaşanabilir. Ayrıca fazla eleştirmek, yargılar bir tarzda konuşmak, karşı tarafa kendini ifade etme şansı vermemek, yetkiyi kısıtlama yönünde kullanmak gibi hatalara düşülmesi de olası.

Önemli girişimler, kararlar, görüşmeler, yazışmalar, alışveriş ve pazarlıklar için öncelikli tercih edilecek bir günde değiliz. Ancak erteleyemeyeceğimiz bir durum varsa Ay ile Mars arasındaki uyumlu açının etkisiyle enerji, cesaret ve özgüvenimizin yüksek olacağı, işlerin de nispeten hızlı ilerleyeceği öğlen ve hemen sonrasını kullanabiliriz. Ayın Jüpiterle sert açı oluşturacağı akşamüzeri ve sonrası ise abartılara açık olacak. Yani duyguları frenlemekte, kararları, sözleri, eleştiriyi, harcamaları makul sınırlar içinde tutmakta zorlanabiliriz.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page