top of page

Başak Burcunda Dolunay - 5 Mart 2015 Perşembe


Saat 20:05 de Başak burcunda dolunay gerçekleşecek. Dolunaylar sonuçlanma, yapılan girişimlerin sonuçlarını görme, ortaya çıkarma gibi aydınlatıcı etkiler verir. Geçen Ağustos sonu ve Eylül aylarında başladığımız projelerimiz, yeni girişimlerimiz varsa bunların sonuçlarını görebiliriz. İşlerimizi ne kadar titizlikle yaptıysak o ölçüde iyi sonuçlar alabiliriz. Ancak atladığımız detaylar, baştan savma işler önümüze sorun olarak konabilir. Sağlığımızla ilgili üstünde durmadığımız belirtilerin üstüne gitmek zorunda kalabiliriz.
Evlilik, aşk ilişkisi, ortaklıklar ve yakın arkadaşlarla ilgili konular gündemimize gelebilir. İlişkilerde durum değişiklikleri yaşanabilir. Özgürlüklerin kısıtlandığı ilişkilerde tartışmalar, gerginlikler, şiddetli dönüşümler ve bitişler olabilir. Hoşlanma boyutunda olan ilişkiler ise fırtınalı bir ilişkiye dönüşebilir.


Bu dolunay daha önce üstünde durmadığımız detayları fark edeceğimiz, hatalarımızla yüzleşeceğimiz, fark ettiklerimizle yaralanabileceğimiz, hayal kırıklığı yaşayabileceğimiz durumları işaret ediyor. Ancak düzeltme, toparlanma, kendi kendimizi şifalandırma enerjilerini de yine içinde barındırıyor. Güçlü duygularımız da kararlılığımızı destekliyor.


Ülke genelinde ise sınır bölgelerinin güvenliği ön plana çıkabilir. Bölge güvenliğini sağlamak için yeni girişimler söz konusu olabilir. Mayın temizliği, asker konuşlandırma, geçişlerin denetlenmesi gündeme gelebilir. İhraç edilen ürünlerin sağlık kontrolleri arttırılabilir. Salgın hastalık, ülkeye giren kişilerden yayılabilecek virüslere karşı tedbir çalışmaları başlatılabilir.
Sınır bölgeleri veya ulusal güvenlikle ilgili haber yapan basın mensupları ya da sınır bölgeleri veya komşu ülkelerde görev yapan basın mensuplarıyla ilgili sıkıntılı durumlar ortaya çıkabilir.


Siyasette ani ittifaklar ya da bölünmeler yaşanabilir. Meclisteki hareketlilik ve gerginlik artarak devam ediyor. Kafa karıştırıcı, nedeni ya da sonucu belirsiz birtakım kanun veya hukuki düzenlemeler endişe ve belirsizliğe neden olabilir. Orduyu da ilgilendiren birtakım kararlar ya da uygulamalar ordu mensuplarında rahatsızlık yaratabilir.


Ekim ayında ülkemizde yaşanan ayaklanma, isyan fırtınası tetiklenebilir. Genel gerilim para piyasalarını da olumsuz etkileyebilir.
Boşanmak isteyen eşin, ayrılmak isteyen sevgilinin öldürülmesi, ağır şiddet olayları yine gündemi meşgul edecek.


Büyük çaplı yangın, sel ve heyelan, petrokimya tesislerinde patlama, su ve kimyasallardan ya da doğal olmayan virüslerden gelebilecek, bir önceki yeniayda da vurgulanmış tehlike ve riskler devam ediyor. Zehirlenme vakaları da yaşanabilir.


Üniversitelerde olaylar yaşanabilir, ya da var olan gerilimler olumsuz olayların patlak vermesine neden olabilir.


Genel olarak ülkenin yapısı, genel durumu ve kaderi ile ilgili gerilimli bir süreçteyiz. Gerilimli enerjiler doğru kullanılırsa önemli toplumsal ilerleme sağlanmasına yardımcı olabilir. Ortaya çıkan olumsuzlukları açığa çıkma olarak görür değiştirme, düzeltme şifalandırma yönünde ilerlersek daha iyi bir dünya ve daha iyi bir gelecek kurabiliriz. Bu dönem gökyüzü bizi inandığımız ve alıştığımız değerler üzerinde düşünmemiz ve sorgulamamız yönünde zorluyor. Ana tema bak, fark et, gör ve düzelt.

 

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page