top of page

Akrep Burcunda Dolunay - 4 Mayıs 2015 Pazartesi

 

Bugün saat 06:42 de Akrep burcunda dolunay gerçekleşecek. Dolunayların açığa çıkarma, sonuçlandırma, sonucunu gösterme gibi etkileri vardır. Yeniaylarda başlayan girişimlerimizin sonucunu dolunaylarda görebiliriz. Akrep dolunayında başladığımız iş ve girişimlerin durumunu analiz edebiliriz. İşimize yaramayan, artık bize fayda sağlamayan, eskimiş, kronikleşmiş iş, ilişki ve girişimleri sonlandırıp bırakabilir ya da duruma göre dönüştürebiliriz. Kendimizi güçlü ve kararlı bir şekilde ortaya koyabileceğimiz enerjiler alacağız.

 

Bu dolunayda duygularımız çok yoğun olabilir. Özellikle içimizde sakladığımız, kontrol ettiğimizi sandığımız ya da hiç farkında olmadığımız tutku, kıskançlık,  hırs ve ihtiras gibi duygular güçlü ve abartılı bir şekilde ortaya çıkabilir. Duygularımızı olumlu yönde kullanmayı başarırsak hayatımızda önemli ve kalıcı değişiklikler yapabilir, bu konuda ciddi destek alabiliriz. Kader ve şans kavramlarını fazlasıyla hissedebiliriz.

 

Önümüzdeki günlerde dünya genelinde volkanik hareketlilik ve grizu patlamaları görülebileceği gibi ülkemizde de kaza, şiddet, öfke patlamaları gibi tehlikeli durumlar ile kene ısırması gibi tehlikeli hayvanlar ve viral enfeksiyonlardan kaynaklanan sağlık sorunlarında artış gözlenebilir. Halk sağlığı ve güvenliğiyle ilgili gizlenmeye çalışılan durumlar açığa çıkabilir ve tedbirler artırılabilir. Bunun yanında bu dolunay bol yağış getireceğinden sel felaketleri ya da toprak kaymaları da söz konusu olabilir.

 

Cinsel suçlar ve istismar konuları daha fazla gündeme gelebilir. Bu konulardaki tedbirler artırılabilir. Farkındalık çalışmaları yapılabilir, kampanyalar düzenlenebilir ya da internet ve iletişimde küçükleri korumaya yönelik kısıtlamalar ve yaptırımlar uygulanabilir. Şiddet ve ağır suçlarla ilgili yayın yasakları getirilebilir.

 

Skandallar, ihanetler, gizli kapaklı işler, kumpaslar ortalığa saçılabilir. Platonik aşklar, gizli tutkulu aşıklar açığa çıkabilir, ya benimsin ya toprağın tarzı yaklaşımlar artabilir. İlişkilerde şova dönüşen teklifler olabileceği gibi ayrılıklar da fırtınalı olabilir.

 

Eğitim, iletişim, ulaşım ve ticaretle ilgili yasal düzenlemeler kısıtlayıcı olabilir. Uygulamadan kalkmış ya da yürürlüğe konulmamış vergiler ve kurallar tekrar gündeme gelebilir.

 

Para piyasalarındaki iniş çıkışlar bir kesime para kazandırırken bir kesime ciddi kayıplar yaşatabilir. Parasal sözleşmelerde de yasal detaylar konusunda dikkatli olmakta fayda var.

 

Ülkemizde halkın genel durumu daha fazla gündeme gelebilir. Maddi konularda tepkiler ve beklentiler yükselebilir. Politik rekabet halka şans getirebilir. Politikacıların konuşmalarının tahmin edilenden fazla etki yarattığı, değişim dönüşüm enerjilerinin halktan destek bulduğu fark edilebilir. Sosyal yardımlar artabilir. Para piyasaları, bankalar ve borsada halkı rahatlatmaya yönelik düzenlemeler gündeme gelebilir. Sanatta ve sporda uluslararası başarılar moralleri düzeltebilir. Sağlık sektörü ve kamuda operasyonlar, denetimler artabilir. İlişkilerin kötüye kullanılması, sahtekarlık gibi konular daha fazla gündeme gelebilir ve tanınmış bazı kişiler itibar kaybedebilir.

 

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page