top of page
800.jpg

8 Şubat 2024 – Perşembe

Güne başladığımızda Oğlak burcunda ilerleyen Ay sabah saatlerinde Marsla kavuşarak Mars ve Neptün arasında oluşan uyumlu açıya katılacak, hemen ardından da saat 10.53 te boşluğa girecek. Ay Kova burcuna geçeceği saat 17.00 ye kadar boşlukta kalacak, yani başka bir gezegenle bağlantı kurmadan ilerleyecek.

Boşluk saatlerinde hayli enerjik, girişken ve idealist bir modda olabiliriz. Ancak şartlar belirsiz olacağından kararsız kalabilir ya da verdiğimiz kararları uygulamakta, başladığımız işleri sonuçlandırmakta zorlanabiliriz. Ayrıca Mars ve Neptün arasındaki açının etkisi önümüzdeki 3 gün yoğun bir şekilde devam edecek. Düşünmekten çok hissederek, plansız programsız bir şekilde harekete geçebiliriz. Bu da beraberinde başka sorunları getirebilir. Bugün Ayın Plüton ile kavuşum halinde olduğu akşam saatleri duygusal açıdan biraz daha sıkıntılı geçecek gibi görünüyor.

Diğer taraftan Güneş ve Uranüs arasında sert bir açı oluşuyor. Bu da yine önümüzdeki 3 gün boyunca daha çok da toplumsal alanda ve dahil olduğumuz gruplarda beklenmedik, sıra dışı durumlar ile son dakika gelişmelerine açık olduğumuzu gösteriyor. Toplumsal kriz ve gerilime neden olacak olaylar meydana gelebilir. Terör eylemi, ülkeler arası çatışma, isyan, önemli kişilerin, liderlerin ani kaybıyla dengelerin bozulması gibi krizlere, ayrıca büyük çaplı kaza ve afetlere açık bir zaman dilimi olacak.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page