top of page
21.jpg

8 Kasım 2023 – Çarşamba

Gün boyunca Başak burcunda ilerleyecek olan Ay gündüz saatlerinde Güneş, Mars ve Uranüsle uyumlu açılar oluşturacak, akşam saatlerinde ise Neptünle karşıt konumda olacak.

Gündüz saatlerinde hayli enerjik ve çalışkan bir modda olacağımızı, işlerimizi hızla ve beceriklilikle halledeceğimizi, istediğimiz sonuçları da elde edeceğimizi söyleyebiliriz. Normalde bize zor gelen, kendimizde yeterli güç ve motivasyonu bulamadığımız için ertelediğimiz işleri bugün rahatlıkla yapabiliriz.

Kendimizi, çabamızı göstermek ve hakkımızı savunmak için de gündüz saatlerini değerlendirebiliriz. Bu hevesli, cesur, çalışkan halimizle eşimizden, ailemizden ve mevki sahibi kişilerden destek almamız mümkün. Bu destek manevi olabileceği gibi yolumuzu açmak, bizi tavsiye etmek, bir projemize maddi kaynak sağlamak şeklinde de olabilir. Hatta hiç beklemediğimiz sürpriz bir destek ya da fırsat da karşımıza çıkabilir.

Diğer taraftan Venüs kendi yönettiği, daha güçlü çalıştığı, estetik konular, zevkler, keyif duygusu, aşk ve ilişkiler ile maddi konularda daha destekleyici olacağı Terazi burcuna geçiyor.

Ayın Neptünle karşıt konumda olacağı akşam saatlerinde ise tempomuz düşecek gibi görünüyor. Dikkatimizin ve duygularımızın dağınık olacağı akşam saatleri yarı uykulu yarı uyanık vaziyette geçebilir. Önemli bir işimiz veya görüşmemiz yoksa çok sorun olmayacaktır. Ancak akşam saatlerinde yanlış anlama ve unutma riskinin yanında yediğimizden içtiğimizden çabuk etkilenme, zehirlenme, ruhsal ve fiziksel olarak bir çeşit uyuşukluk hali içine girme riski yüksek.

 

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page