8 Aralık 2021 – Çarşamba

Ayın Kova burcunda ilerlediği bugün bireyselden çok toplumsal konularla ilgilenebilir ya da bir şekilde etrafımızda, iş ve arkadaş grubumuzda, toplumda yaşananlardan, kontrolümüz dışında gerçekleşen son dakika gelişmelerinden etkilenebiliriz.

Bunun yanında Akrep burcundaki Mars ve Kova burcundaki Jüpiter arasında kesinleşen kare açı da aynı şekilde toplumun genelini etkileyebilecek, gerginliği tırmandırabilecek ve toplumsal tepkilere neden olabilecek olaylara işaret ediyor.

İnançlar, toplumsal değer yargıları, insan hakları, hayvan hakları, para, ekonomi, cinsellik, şiddet, askeri konular, iklim… Bu saydıklarımla ilgili alanlarda, sinirlerimizi zorlayacak, aykırı ve abartılı durumlar oluşabilir. Şiddetin dozu artabilir ve kazalar yaşanabilir. Açının etkisi bugün zirvede olacak ancak 1 hafta kadar daha devam edecek. Bu süreçte maddi, manevi ve fiziksel risk almamakta fayda var.

Öğlen sonrasında Ay-Güneş altmışlığının etkisiyle duygusal olarak rahatlayabilir, ailemizden ve sevdiklerimizden alacağımız destekle kendimizi daha güçlü hissedebilir, tek başına zorlandığımız konularda iş birlikleri yaparak başarı elde edebiliriz.

 

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE