top of page
700.jpg

7 Mayıs 2024 – Salı

Ayın Boğa burcunda ilerlediği bugün huzurlu ve güvende hissetmek, maddi açıdan güçlü, kendimizden, ilişkimizden ve hayatımızdan memnun olmak bizim için daha önemli hale gelebilir. Bunlardan sahip olduklarımızı koruma motivasyonumuz hayli güçlü olacak.

Diğer taraftan Güneş Satürnden destek alıyor. Bu da yine güven, düzen, sistem ve istikrarın önem kazanacağına vurgu yapıyor. Fiziksel, manevi ve mali açıdan güvende olmak için ne gerekiyorsa yapma eğilimini gösteriyor. Ayrıca yasalara ve geleneklere uyma, yetkili konumundaki kişilerle, yasa uygulayıcılarıyla, aile büyükleriyle iyi anlaşma, onlardan destek alma, yasal birtakım haklar kazanma, emeğin ve sabrın karşılığını alma, terfi etme, yüksek olmasa da maddi bir kazanç ya da güvence elde etme anlamına geliyor.

Bugün özelinde Ayın Venüsle kavuşum halinde olacağı öğlen sonrası bu açıdan çok daha verimli görünüyor. Ayrıca keyfimizin yerinde olacağını ve ilişkilerimizin uyumlu ilerleyeceğini de söyleyebiliriz.

Günün dikkat gerektiren konuları ise, iletişim ve ulaşım olarak görünüyor. Chiron ile kavuşum halinde olacak Merkür aşırı alınganlık, her şeye muhalefet etmek, öyle hissetmese bile her şeyin en kötüsüne hazırlıklı olmak adına olumsuz konuşmak ve kırıcı olmak gibi durumlara karşı uyarıyor. Bununla birlikte kavuşum kazalara açık olacağımızı da gösteriyor.

 

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page