top of page

7 Haziran 2023 – Çarşamba

Sabah saatlerinde Oğlak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay saat 11.42 de Kova burcuna geçiyor. Sabah saatlerinde şartlar belirsiz ve değişken olacağından kararsızlık yaşayabiliriz. Ayın Kova burcuna geçmesiyle kararlılık kazanacağız.

Ancak bu geçiş sonrası Ay Pluto ile kavuşarak Venüs-Pluto karşıtlığına katılacak, akşam saatlerinde ise Jüpiterle sert bir kare açı oluşturacak. Venüs ve Jüpiter iyicil olmakla beraber Pluto hırs, ihtiras ve takıntıyı, ölümüne kapışmayı ve güç savaşlarını işaret ediyor. Ana konunun ise ilişkiler ile para, toprak ve maddiyat olduğunu söyleyebiliriz.

Dolayısıyla gün boyunca ilişkilerde sözünü geçirmek ve kendi istediğini yaptırmak için yoğun bir mücadele, bunun için karşı taraf üzerinde baskı kurma, insanların sabrını zorlama gibi durumlar yaşanabilir. Ayrıca sevginin takıntılı hali ve kıskançlıkla yüzleşmemiz gerekebilir.

Bir diğer mücadele ise parayı, toprağı, mülkiyeti ve yetkiyi ele geçirmek için yaşanacak gibi görünüyor. Piyasalar gün boyunca hareketli olabilir, öğlen ve sonrasında iniş çıkışlar daha sert yaşanırken sıra dışı uygulamalar ve müdahaleler denenebilir ya da elektrik, iletişim kaynaklı kesintiler yaşanabilir.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page