top of page

6 Eylül 2023 – Çarşamba

Ayın İkizler burcunda ilerlediği bugün burcun yöneticisi Merkür Güneşle kavuşuyor. Gerek bireysel gerekse toplumsal iletişimin yoğun olacağı bir gündeyiz. Çok düşünebilir, çok konuşabilir, çok da fazla haber alabiliriz. Ancak aklımız bir konuya da takılabilir ve düşüncelerimiz aynı konu üzerinde dönüp durabilir.

Merkür retro olduğundan eski tanıdıklarla ilgili haberler gelmesi, eski konuların tekrar açılması ya da bilmediğimiz birtakım detayların daha yeni netleşmesi mümkün. Kaybettiğimiz eşyaları, evrakları da bulabiliriz.

Ayın açılarına bakacak olursak; Satürnün baskısıyla güne düşük bir enerjiyle ve biraz da tutuk vaziyette başlamış olsak da öğlen saatlerine doğru Marsın desteğiyle enerjimiz artacak ve toparlanacağız. Hızla yapılması gereken işlere odaklanabilir ve hızlı ilerleyebiliriz.

Ay akşam saatlerinde Venüsten destek alacağından keyfimiz yerinde olacak, ilişkilerimiz de uyumlu ilerleyecek diyebiliriz. Ancak gece ilerleyen saatlerde Ay, Merkür ve Güneşle sert açılar oluşturacak. Bu da sinirlerimizi zorlayacak haberlerin gündeme gelebileceğini, iletişimin gergin akacağını, iletişim ve ulaşımın aksayabileceğini gösteriyor. Ayrıca hava ve trafikle ilgili uyarıları dikkatle takip etmekte fayda var.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page