top of page
611.jpg

6 Aralık 2022 – Salı

Ay Boğa burcunda ilerliyor. Ayın Satürnle oluşturacağı zorlu açının etkisiyle güne biraz sıkkın, isteksiz veya kaygılı bir ruh haliyle başlasak da sabah ilerleyen saatlerde Neptünün desteğiyle rahatlayacak ve kendimizi çok daha iyi hissetmeye başlayacağız.

Ay öğlen sonrasında Plutodan, akşam saatlerinde ise Jüpiterden destek alacak. Dolayısıyla günün devamının hem verimli hem de keyifli geçeceğini, işlerimizin rast gideceğini ve maddi manevi fırsatlarla karşılaşacağımızı söyleyebiliriz. Sıkıntılı durumları lehimize çevirebilir ve sürüncemede kalmış bir konuyu istediğimiz şekilde tamamlayabiliriz. Ancak gece saat 22:02 – 23:49 arasında Ay boşlukta ilerleyeceğinden önemli karar ve konuşmaları bu saatlere bırakmamakta fayda var.   

 

Diğer taraftan Merkür bugün Jüpiterle sert bir açı oluşturacak. Aceleci kararlar, detaylı düşünmeden alınan riskler, ukalalık, patavatsızlık, iddiacılık, büyük konuşmak ve atıp tutmak iletişimde sorun çıkarabilir. Ayrıca görüş ayrılıklarına ve inanç farklılıklarına dair fikirlerimizi bugün kendimize saklamamız yerinde olacaktır. Pot kırma riski çok yüksek. Sözler tahminimizin ötesinde yayılabilir ve sonrasında yanlış anlamaları düzeltmek çok daha fazla çaba gerektirebilir.

 

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page