top of page
500.jpg

5 Haziran 2024 – Çarşamba

Ay saat 11.37 ye kadar Boğa burcunda, sonrasında ise İkizler burcunda ilerleyecek. Sabah saatleri Ay ve Neptün arasındaki uyumlu açının etkisiyle sakin, huzurlu ancak biraz da tembel bir modda geçebilir. Ay İkizler burcuna geçtikten sonra hareketlenebiliriz.

Ay öğlen sonrasında Plütondan destek alacak, ardından da Jüpiterle kavuşacak, akşam saatlerinde ise Merkürle kavuşacak. Plütonun desteği hem duygusal olarak güçlü ve kararlı olacağımızı hem de finansal kaynak ya da güçlü kişilerden destek bulabileceğimizi gösteriyor. Diğer taraftan Ay bugün balzamik fazda yani yeniay öncesi son fazda ve ışığı kapanıyor. Bu da elimizdeki işleri tamamlamak ve yeniye yer açmak için uygun bir günde olduğumuz anlamına geliyor.

Jüpiter ve Merkürün desteğini de alacağımız günün ikinci bölümünü önemli işler, görüşmeler, alışverişler için değerlendirebiliriz. Ancak şu da var Ayla birleşen Jüpiter ve Merkür bir şeylerin abartılı olmasına, örneğin iddialı eylem ve söylemlere, sözlerin ve bilginin daha fazla insana yayılmasına, ayrıca fiyatın, maliyetin artmasına neden olabilir. Yani niyetimiz sesimizi duyurmak ve büyük oynamaksa harika bir gün bizi bekliyor ancak makul ölçülerde kalmak istiyorsak daha fazla tedbir ve dikkat gerekiyor.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page