51.jpg

5 Haziran 2021 – Cumartesi

Ayın Koç burcunda ilerlediği bugün hayli enerjik olacağız. Ancak bugün Mars-Pluto karşıtlığı da kesinleşeceğinden enerjimizi yönetmekte zorlanabilir günü her an kavgaya hazır bir modda geçirebiliriz.

Diğer taraftan Merkür-Neptün karesi de bugün kesinleşiyor. Bugün dalgınlıkla hata yapmaya, yanlış anlamaya veya özellikle yanıltılarak provoke edilmeye de yatkın olacağız. Bu iki açı bizi kavgalara, kazalara, yangın ve patlamalara, terör, şiddet, rehin alma, gasp, hırsızlık, tecavüz gibi ağır suçlara açık hale getirecek.

Bu hafta sonu kazaya ve yangına sebebiyet verecek unutkanlıklar yapmamak için azami dikkati göstermekte, evimizin, iş yerimizin kapılarını sıkı kilitlemekte ve ek güvenlik tedbirleri almakta, maddi konularda hırsa kapılmamakta ya hep ya hiç tarzında riskler almamakta, kavgadan, güvenmediğimiz tekinsiz ortamlardan, geçmişte husumetli olduğumuz, suça meyilli olduğunu bildiğimiz ya da içsel olarak bizi rahatsız eden baskıcı, haris insanlardan uzak durmakta fayda var.

Akşamüzeri etkili olacak Ay-Merkür altmışlığı, biraz da çabayla, iletişimde kısa süreli açıklık ve uzlaşma imkanı verebilir. Ancak Ay, gece saatlerinde Mars-Pluto karşıtlığını tetikleyecek. Dolayısıyla gece saatleri daha da tehlikeli olacak gibi görünüyor.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE