top of page
511.jpg

5 Ekim 2023 – Perşembe

Ay saat 15.32 ye kadar İkizler burcunda, sonrasında ise Yengeç burcunda ilerleyecek. Ayın Venüsle uyumlu açı oluşturup boşluğa gireceği saat 09.35 ten Yengeç burcuna geçeceği saat 15.32 ye kadar enerjimiz iniş çıkışlı olabilir, şartlar değişken olacağından kararsızlık oluşabilir, beklediğimiz haberler gecikirken başladığımız işler de yarım kalabilir. Ancak keyfimiz yerinde, ilişkilerimiz uyumlu ve iletişim açık olacaktır. Ayın boşluk saatlerinde yapacağımız görüşmelerden net bir sonuç çıkmasa da aşılamayacak bir olumsuzluk da görünmüyor.

Ay Yengeç burcuna geçtikten sonra, akşamüzeri saatlerinde önce Merkürle sert bir açı hemen ardından da Satürnle uyumlu açı oluşturacak. Bu durum iletişimde gerginlik yaşama, uzlaşamama ama saygı ve sorumluluk duygusuyla durumu idare etme anlamına geliyor. Ayrıca medyada sinir bozucu haber ve açıklamalar duyabilir, sinirlenebilir ama yine de tepkilerimizi kontrol altında tutabiliriz. Akşam saatleri genel olarak sakin geçebilir.

Merkür bugün Başak burcundan 22 Ekime kadar kalacağı Terazi burcuna geçiyor. Bu dönem iletişimde denge, uyum, nezaket ve uzlaşma isteği ön plana çıkacak. Nezaketsizlik ve seviyesizlik insanları daha fazla rahatsız ederken nezaket daha kolay ikna olmalarını sağlayabilir. İletişim biraz daha diplomatik ilerleyebilir.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page