4 Ocak 2022 – Salı

Ayın Kova burcunda ilerleyeceği bugün hayli meraklı, etrafımızda ve dünyada olup bitenlere karşı da hayli duyarlı olacağımızı söyleyebiliriz.

Ay-Merkür kavuşumunun etkili olacağı sabah saatlerinde ilgimizi çeken konularda duygu ve düşüncelerimizi ifade etmek bizim için daha da önemli hale gelebilir. Cesaretin artacağı, iletişim kurmanın kolaylaşacağı, haber akışının yoğun olacağı bu saatleri görüşme, yazışma ve iletişim gerektiren işlerimiz için değerlendirebiliriz. Ancak aniden bizden beklenmeyen sözler sarf etmemiz ve ortamın bir anda elektriklenmesine sebep olmamız da mümkün.

Akşamüzeri Ay-Uranüs karesi kesinleşecek. Bu saatlerde daha çok toplumsal alanlarda beklenmedik durumlarla ve son dakika gelişmeleriyle karşılaşabilir, şaşırtıcı haberler duyabiliriz. Akşam saatlerinde ise Ay Satürnle kavuşacak. Bu da frenleme, denetim altına alma, engelleme ya da sorumlulukları ön plana koyma anlamına geliyor. Dolayısıyla akşamüzeri ortaya çıkabilecek ve isyankarlığı tetikleyecek bireysel veya toplumsal kriz durumları akşam saatlerinde sonlanabilir. Ancak bu bir ilişki krizi ise tatlıya bağlanma şeklinde değil de araya mesafe koyma şeklinde çözülecektir.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE