top of page
301.jpg

30 Mart 2023 – Perşembe

Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ayın Merkürle oluşturduğu sert açının etkisiyle başlayacağımız günün sabah saatlerinde aklımızdan geçen türlü düşünceyi ve yapmayı planladığımız işleri bir düzene koymakta zorlanabilir, gergin ve huzursuz hissedebilir, çabuk parlayabiliriz. Dolayısıyla sabah saatleri önemli karar, başvuru ve görüşmeler için uygun görünmüyor.

 

Ayın Neptünden destek alacağı öğlen ve sonrasında daha sakin ve anlayışlı bir ruh halinde olacağımızı, empati kurmakta, uzlaşmakta ve ihtiyacımız olduğu noktada destek bulmakta zorlanmayacağımızı söyleyebiliriz.

Diğer taraftan Mars ve Satürn arasında, etkisi 1 hafta sürecek uyumlu bir açı kesinleşiyor. Enerjiyi doğru kullanma, disiplin, sabır, dayanıklılık, istikrar, kararlılık, azim, sorumluluk alma, uzun vadeli işlere girişme, aldığı sorumlulukları yerine getirme ve emeğinin karşılığını alma anlamına gelen bu açı bize zor gelen, kendimize güvenemediğimiz ve devamını getirebileceğimize inanmadığımız işleri, yatırımları başlatmak için fırsat verirken başarı vadediyor. Uğraştığımız, emek verdiğimiz işlerin hak edişlerini de alabiliriz.

Bugünün özelinde ise adım atmak ya da bir iş, durum başlatmak için Ayın boşluğa gireceği saat 16:46 öncesinde harekete geçmekte fayda var. Ay boşluktayken başlayan işler yarım kalabilir ya da bizim planladığımız gibi sonuçlanmayabilir.

 

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page