top of page
2 haz.jpg

3 Haziran 2024 – Pazartesi

Haftaya Merkürün Neptünle, büyük iyicil Jüpiterin ise Plütonla oluşturduğu uyumlu açıların eşliğinde umutlu, güçlü ve olumlu bir şekilde başlıyoruz. Maddi manevi şans kapıları bu hafta açık olacak.

Ayrıca gezegenlerin gökyüzünde hizalanması görsel açıdan ilginç, güzel bir deneyim sunarken astrolojik olarak da birbirini takip eden burçlarda dizilmeleri odaklanma anlamına geliyor. Yani bu hafta, hatta 6 haziranda gerçekleşecek yeniay etkisiyle beraber önümüzdeki 1 ay hem ülke olarak hem de dünya olarak odaklanacağımız, önemli, sıra dışı, nadir karşılaşılan olaylara şahit olabiliriz.

Merkürün de İkizler burcuna geçtiği bugünden itibaren bol bol haber duyacağımız, toplumsal hareketliliğin artacağı ve sosyal hayatın canlanacağı bir sürece giriyoruz.

Bugünün özelinde; Ay Boğa burcunda ilerlediğinden, huzur, refah ve güvenlikle ilgili konular ön plana çıkacak gibi görünüyor. Ay ve Plüton arasında oluşan sert açının etkisiyle öğlen saatleri duygusal açıdan biraz sıkıntılı geçebilir. Kendimizi baskı altında hissedebilir zorba insanlarla, kaprisli yöneticilerle uğraşmak zorunda kalabiliriz. Ancak bu durum uzun sürmeyecek. Neptünden destek alan Merkür, iletişimin uyumlu akacağını ve anlayışla gerginliklerin çözümleneceğini gösteriyor.

 

Bu hafta ufak tefek tartışma, kıskançlık, basit hesap ve küçük zaferlerin değil daha yapıcı ve uzlaşmacı davranarak, iş birliği yaparak, gücü olanla didişmeyip ondan destek alarak sağlanacak büyük kazançlar peşinde koşmanın zamanı.

 

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page