16.jpg

3 Eylül 2022 – Cumartesi

Ayın Yay burcunda ilerlediği bugün rahat, umutlu ve özgüvenli hissedebiliriz. Ancak Yay burcunun yöneticisi şans gezegeni Jüpiter ile düşünceler ve iletişimle bağlantılı Merkür bugün karşıt konumda olacak. Bu da özgüveni abartabileceğimiz, şansımıza fazlaca güvenerek boyumuzu aşan işlere girebileceğimiz, maddi riskler alabileceğimiz, fazla alışveriş yapabileceğimiz ve tutamayacağımız sözler verebileceğimiz anlamına geliyor. Kitap, kırtasiye, tablet, cep telefonu gibi eğitim ve iletişimle yani Merkürle bağlantılı alışverişler için bugünü tercih etmemek daha doğru bir tercih olabilir.

Ayrıca bu karşıtlık, kendi zekasına fazla güvenmek, kendi hayat görüşünü üstün görmek, kendine uymayanı küçümsemek, bunu art niyetle değil ancak farkında olmadan ağzından kaçırmak, patavatsızlık yapmak, çok konuşmak, atıp tutmak gibi birtakım olumsuzluklara da neden olabilir.

Ayın Jüpiter ve Merkürle uyumlu olacağı öğlen ve öncesinde keyfimiz yerinde ve şansımız da açık olacağından yukarıda bahsettiğim risklerin pek farkında olmayabiliriz. Ancak Ayın Marsla karşıt olacağı öğlen sonrası ve Güneşle kare açı oluşturacağı akşam saatlerinde kavgalara, kazalara, ilişkilerde yaşanabilecek gerginliklere açık olacağız.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE