top of page
290.jpg

29 Nisan 2024 – Pazartesi

Gün boyunca Oğlak burcunda ilerleyecek olan Ay gündüz saatlerinde Güneş ve Satürnle uyumlu açılar oluşturacak. Görev ve sorumluluklar ile yasal konuların ön plana çıkacağı bugün çalışkan bir modda olacağımızı sorumluluk üstlenmekte, görev almakta ve yetkimizi kullanmakta zorlanmayacağımızı söyleyebiliriz. Gündüz saatleri iş, eğitim ve kariyer planlarımızla, ayrıca ev ve aileyle ilgili adım atmak, görüşme ve başvuru yapmak için oldukça uygun görünüyor.

Akşam saatlerinde ise Ay Merkür ve Chiron ile sert açılar oluşturacak. Tartışmalar, sonrasında da karşılıklı kırgınlıklar yaşanması mümkün.

Bugün kesinleşecek Mars Neptün kavuşumu tavırlarımızın gizliden gizliye saldırganca olabileceği ya da farkında olmadan karşı taraf üzerinde böyle bir etki yaratabileceğimiz konusunda uyarıyor. Gizli olana merakımız başkalarının özelini fazla kurcalamaya itebilir, bu da kavgalara sebebiyet verebilir. Ayrıca zehirlenme riski de hayli yüksek. Akşam saatleri hem zehirlenmeler hem de dalgınlık, sis ve görüş bozulması kaynaklı kazalar açısından riskli görünüyor. Mars Neptün kavuşumunun etkisi 4 gün yoğun olacak.

Diğer taraftan aşk, ilişkiler, beğeniler, refah, konfor ve maddiyatla bağlantılı olan Venüs bugün Koç burcundan Boğa burcuna geçiyor. Venüs 23 Mayısa kadar Boğa burcunda ilerleyecek ve daha güçlü, daha rahat ve verimli olacak. Huzur ve güven içinde olmak, mutlu olmak, maddi refaha kavuşmak daha önemli hale geleceğinden tavırlarımız bu yönde şekillenebilir. Sakin, uyumlu, yapıcı tavırlar hem özel hem de sosyal hayatımızda kazançlı çıkmamızı sağlarken maddi konularda şansımız da açılabilir. Ancak iştahımız da fazlasıyla açılacak, lezzetli yemeklere, keyif ve eğlenceye, güzel olan her şeye ilgimiz artacaktır.

 

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page