top of page
290.jpg

29 Mayıs 2024 – Çarşamba

Ay Kova burcunda ilerliyor. Güne, Ayın Merkürle oluşturduğu sert açının etkisiyle, zihnen yoğun ve biraz da yorgun bir halde başlayabiliriz. Duyduğumuz haberlere karşı fazla duyarlı olacağız, çabuk gerilebilir ve tartışmalara girebiliriz. Açının etkili olacağı sabah ve öğlen saatleri görüşmeler, yazışmalar, pazarlıklar, alım satım işlemleri ve başvurular için pek de uygun görünmüyor.

Ay öğlen sonrasında, kavuşum halindeki Mars ve Chironla uyumlu açılar oluşturacak. Enerjimizin ve cesaretimizin artacağı bu saatlerde bir şeyleri telafi etmek, maddi manevi şifalanmak ya da kendini savunamayanlara ve şifa arayanlara yardım etmek için harekete geçebiliriz. Ancak bir taraftan da Mars Chiron kavuşumu bizi haftanın kalanında yaşanabilecek yaralanmalı kavga ve kazalar ile yangınlara karşı uyarıyor. Ayrıca baş ve kas ağrıları çekebiliriz.

Ay akşamüzeri Uranüsle sert bir açı oluşturacak ve saat 17.20 itibariyle boşluğa girecek. Akşam saatleri daha çok da toplumsal alanda yaşanacak beklenmedik gelişmelere, gerginliklere, toplumsal krizlere, sıra dışı hava ve doğa olaylarına açık olacak.

 

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page