top of page
2901.jpg

29 Haziran 2024 – Cumartesi

Ay Koç burcunda ilerliyor ve burcun yöneticisi Mars, Venüsle uyumlu açı oluşturuyor. Hayli enerjik ve hareketli bir gündeyiz. Mars ve Venüsün uyumu hafta sonu boyunca devam edecek. Bu hafta sonu sosyal hayatın canlanacağını, ilişkilerin hareketleneceğini ve genel olarak keyfimizin yerinde olacağını söyleyebiliriz. Güzele, güzelliğe, konfora, yemeye içmeye ve eğlenmeye düşkünlüğümüz artarken yeni insanlarla tanışma, sosyalleşme, aşık olma, sevdiğimizle aşk tazeleme ve evlenme isteği yoğunlaşabilir.

Bugünün özelinde Ayın Venüsle sert açılanacağı öğlen ve hemen sonrasında hayattan beklentiler ve özellikle de maddi ihtiyaçlar ön plana çıkacağından ilişkilerde kısa süreli anlaşmazlıklar yaşanması mümkün. Çok yemek, fazla süslenmek, giyim kuşam, makyaj ve ev dekorasyonuna fazla düşkünlük göstermek gibi abartılar da olası. Ancak bunlar kısa süreli sıkıntılar olacak ve genel olarak keyfimizi ve ilişkilerimizi bozmayacak.

Diğer taraftan Balık burcunda ilerleyen Satürn bugün 15 Kasıma kadar sürecek retro hareketine başlıyor. Bu da hem bireysel hem de toplumsal alanda yapısal sorunları, düzen ve istikrarla ilgili eksiklikleri, yasal konuları, sorumluluklar ve görevlerle ilgili ötelenmiş, atlanmış konuları gündeme almak, bu konulara tekrar dönmek ve eksikleri tamamlamak anlamına geliyor.

 

Biz bunu kendimiz sorumluluk alarak yapmazsak bir şekilde karşımıza sorun olarak gelebilir. Resmi kurumlar özellikle de hastaneler, mahkemeler, hapishaneler, bakımevleri, öğrenci yurtları, askerlik daireleri, bankalar, vergi daireleri gibi yerlerle ilgili işler, ayrıca kurum dernek üyelikleri, aidatlar, borç yapılandırma işlemleri gibi işlemlerle ilgili ertelenmiş, eksik, savsaklanmış işleri tamamlamak gereken bir dönem. Yine bu saydığım alanlarla ilgili yasal düzenlemeler de gündeme gelebilir.

 

Burada ana mesaj yeni bir sorumluluk alacaksan iyi düşün ve iyi planla, ama önce eksik kalan sorumluluklarını tamamla diyebiliriz.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page