29 Eylül 2020 – Salı

 

Ayın Balık burcunda ilerlediği bugün hayli duygusal, hassas ve duyarlı olacağız. Güneş-Chiron karşıtlığının etkisiyle de yaraları, yaralayıcı durumları ve mağdur insanları fark edeceğimizden onlarla kolayca empati kurabiliriz. Tabi kendi yaralarımızı da hatırlayabiliriz.

 

Diğer taraftan gün boyunca etkili olacak Venüs-Mars üçgeni özel ilişkilerden yana şanslı olacağımızı, ihtiyacımız olan sevgi, destek ve motivasyonu sevdiklerimizde bulacağımızı gösteriyor. Ay Uranüs altmışlığının kesinleşeceği öğlen saatlerinde güzel gelişmelerle ya da sevdiklerimizin yapacağı jestlerle sevinebiliriz.

 

Satürn bugün retro hareketini tamamlıyor. Bir müddettir önümüzü göremediğimiz için ya da sistemsel eksiklikler ve düzeltilmesi gereken durumlardan dolayı geriye dönüşler yaşadığımız için yapamadığımız işler konusunda rahatlamaya başlıyoruz.

 

Ancak Satürn durağan pozisyondayken son açısı olan Mars-Satürn karesi bugün kesinleşiyor. Bu açı önümüzdeki 2 hafta boyunca etkili olacak. Bu süreçte kendimizi sıkışmış, arada kalmış gibi hissedebiliriz. Mars retro olduğundan tekrarlanan kavga, kaza, gasp ve çatışmalara işaret ederken Satürnün durağan olması sorumluluk almada gecikme, yasal düzenleme eksikliği, sistemsel hata, yapısal yetersizlik anlamına gelebilir. Dolayısıyla; burada kötü bir olay yaşanıyor ama hiçbir şey yapılmıyor ya da yine aynı kısır döngü diyeceğimiz durumlarla karşılaşabiliriz.

 

Bir yandan da bu açı geçmişten husumetli ve kötücül bir çatışmaya girme potansiyeli taşıyan iki tarafın kapışabileceği anlamına geliyor ki eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız araya girmemenizi tavsiye ederim.

 

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE