top of page

29 Aralık 2023 – Cuma

Ayın Aslan burcunda ilerlediği bugün enerjik, coşkulu ve özgüvenli bir modda olacağız. Ancak Ayın Jüpiterle sert açılanacağı öğlen sonrasında özgüvenimiz bizi abartılara sürükleyebilir. Kendimizden fazla emin ve fazla rahat bir tavırla gereksiz harcamalar yapabilir ya da yatırımlarda taşıyabileceğimizden fazla risk alabiliriz.

Mars ve Neptün arasında oluşan sert açı da yanılma ve dolandırılma riskine işaret ediyor. Harekete geçerken, önemli bir yatırım ya da pahalı bir harcama yaparken bilgilerimizin doğru ve beklentilerimizin ulaşılabilir olduğundan emin olmalıyız.

 

Önümüzdeki 5 gün etkili olacak bu açı aynı zamanda sahte alkol, ilaç, bozuk gıda, soba, gaz sızıntısı kaynaklı zehirlenmeler başta olmak üzere her türlü alerji ve zehirlenmeye açık olacağımızı gösteriyor. Ayrıca sis ve görüş problemleri kaynaklı kaza riski de hayli yüksek. Dikkatli olmamız gereken bir diğer konu ise tuhaf cinsel suçlar ve pusu tipi silahlı saldırılar.  

 

Diğer taraftan Venüs gün boyunca Plütondan destek alıyor ve gün biterken saat 23.24 te Yay burcuna geçiyor. Bu da gün içinde sevgi duygusunu yoğun bir şekilde hissedeceğimiz, ilişkilerimizden destek alacağımız, kendimizi zayıf hissettiğimiz noktada bu destekle güç kazanacağımız anlamına geliyor.

Venüsün Yay burcuna geçmesiyle birlikte sosyal, dışa dönük, iyimser tavırların artacağı ve tanışmanın, özel ve sosyal ilişkiler alanında yeni bağlantılar kurmanın, mevcut ilişkilerde ise samimiyeti artırmanın kolaylaşacağı bir döneme giriyoruz. Neşe, umut, gezip eğlenmeye, sosyal hayata katılmaya eğilim de artacaktır.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page