29 Aralık 2021 – Çarşamba

Ayın Akrep burcunda ilerlediği bugün olumlu olumsuz karşılaştığımız her olayda derinden etkilenmeye yatkın olacağız. Dolayısıyla duygularımızı zirvede yaşayabiliriz.

Diğer taraftan Merkür Venüsle kavuşum halinde olacağından düşüncelerimiz genel anlamda ılımlı olacak, iletişim kurmak, duygularımızı ifade etmek, konuşmak, yazmak ve uzlaşmak kolaylaşacaktır. Eski dostlardan ve sevgililerden haber alabilir, küskünlükleri çözebilir, yardım isteyebilir veya yardım edebiliriz. Daha önce söyleyemediğimiz, içimizde kalmış güzel duyguları da paylaşabiliriz. Ancak Venüsün Retro olduğu dönemlerde yeni bir ilişkiye başlamak tavsiye edilmez, eski bir ilişkiye tekrar başlamak ise yarım kalanları tamamlamaktan öteye gitmeyecektir.

Öğlen ve hemen sonrasında Ay-Güneş altmışlığı ilişkiler açısından destekleyici çalışacağından bağlantı kurmak, talepte bulunmak, mevki sahibi kişilerle görüşmek ya da başvuru yapmak için bu zaman dilimini değerlendirebiliriz.

Ayın Satürn-Uranüs karesini tetikleyeceği akşamüzeri ve akşam saatlerinde ise beklenmedik gelişmeler ve sıkıntılı durumlar gündeme gelebilir. Şartları fazla zorlamayıp gelişmeleri takip etmek daha doğru bir tercih olacaktır.

Jüpiter bugün burç değiştiriyor, Kova burcundan çıkıp yönetici pozisyonda olduğu ve daha verimli çalışacağı Balık burcuna geçiyor. Bu geçişle birlikte biz de maddi manevi şansımızın açılacağı, toplumsal olarak da bir arada olma, birlikte hareket edebilme ve yardımlaşma becerimizin artacağı bir döneme giriyoruz.

Ancak şunu da söylemek gerek, Jüpiter geçtiği burcun ve bireysel doğum haritasındaki evin olumlu olumsuz tüm etkilerini büyütür. Bu durumda virüs varyantlarındaki çeşitliliği ya da yayılımı artırarak, sağlık sistemini daha da yoğunlaştırabilir, ardından da şifa getirebilir. Yani önümüzdeki 1 yıl içinde pandemide önce zirveyi sonra da dibi görebiliriz, belki de en baştan beri istenen toplumsal bağışıklığı kazanabiliriz.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE